Efsane Avrupa Turu – Gençler Geziyor

Efsane Avrupa Turu

Home > Efsane Avrupa Turu

Efsane Avrupa Turu Ek Tarih İçin Tıklayınız

16 Ülke 22 Şehir

1590 €

Roma, Barselona, Amsterdam, Venedik, Vatikan, Floransa, Budapeşte, Viyana, Prag, Pisa, Paris,  Brugge, Giethoorn,  Andorra, Cannes, Nice, Dresden, Monaco, Selanik, Üsküp, Niş, Sofya

Ödeme Takvimi

 

İlk Ödeme : 290 €uro (İlk Taksit, Hizmet ve Biletleme Bedeli)
İkinci Ödeme : 500 €uro ( 15 Mayıs 2024 tarihine kadar)
Kalan Ödeme : 800 €uro (Hareket Günü Araçta)

* Vize ücreti başvuru işlemi sırasında alınacaktır.

Ücrete Dahil Olanlar

 

Tur süresince Konaklamalar (11 gece)
Lüks Otobüslerle Ulaşım
Panoramik Şehir Turları
Otel Kahvaltıları
Şehir Vergileri ve Ayakbastı Ücretleri

Ücrete Dahil Olmayanlar

 

En az 1 yıl geçerli pasaport
Vize Ücreti (190 €)
Yeme – İçme ve Kişisel Harcamalarınız
Müze vb. giriş ücretleri
Yurtdışı Çıkış Harcı (150 tl)
Toplu taşıma kullanımlarınız ve Venedik Vaporetto Ücreti ( 15 €)
Seyahat Sağlık Sigortası (15 €) (Vize gereksinimi olmayanlar için)

İptal İade Koşulları

 

İade Alınamayan Ücretler
– Hizmet ve Biletleme Ücreti (50 €) iade edilmez.
– Tur Hareket tarihinden 30 günden az bir süre kalmış ise fesih (iptal) taleplerinde üçüncü kişilere yapılmış ve iade alınamayan ödemeler ile harçlar ve nedeni ile 490 €’luk tur ücreti iade edilmez.
– Vize Başvurusu Yapılmış ise Vize ücreti (190 €) iade edilmez.

İade Alınabilen Ücretler
– Tur başlangıç tarihinden önceki 30 – 90 gün ve fazlası fesih (iptal) bildirimlerinde kesinti yapılmadan yatırılan tur ücreti iade edilir
Katılımcı vize alamaz ise yatırılan tur ücreti iade edilir.

* Kredi Kartı ile ödeme yapılmış ise kart komisyon ücreti kesilerek tur bedeli iade edilir.
* Tur iade ödemelerinde, ödeme yapılan para birimi dikkate alınır. İadelerde banka havale/eft ücretleri iade edilenden kesilir.

Özetle tur tarihinden önceki son 30 güne kadar koşulsuz iade hakkınız bulunmaktadır. Ancak hiçbir suretle hizmet ve biletleme ücreti (50 €) ile vize işlemi başlatıldı ise vize ücreti (190 €) iade edilmez.

İndirimler

 

Erken Kayıt İndirimi: 15 Şubat 2024 tarihinden önce kaydını gerçekleştiren katılımcılara 100 € erken kayıt indirimi uygulanır. Bu tura 1590 € yerine 1490 €’ya katılabilirsiniz.

Peşin Ödeme ve Arkadaş İndirimi: Seyahate eşi arkadaşı veya bir yakını ile gelenlere veya 15 Şubat 2024 tarihine kadar peşin ödeme yapan katılımcılara 40 € indirim uygulanır.

Ek Turlar (Tercihe Bağlı)

 

Birçok programda ekstra olan Giethoorn ve Pisa gezileri tur programına dahildir ve ek ücret alınmaz. Zorunlu hiç bir ekstra tur bulunmamaktadır. Dileyen yolcular Budapeşte’de tekne turu vb. etkinliklere katılmak isterlerse acentemiz tarafından organize edilecektir.

Konaklamalar

 

SELANİK/GEVGELİNİ – BUDAPEŞTE – PRAG – AMSTERDAM – PARİS(2) – BARSELONA – NİCE/GENOA – ROMA – FLORANSA – SOFYA

Konaklamalar 3-4* otellerde iki kişilik odalarda kahvaltı dahil olarak gerçekleştirilecektir. Görseller geçmiş yıllarda kullandığımız otellerin oda, ortak alan veya banyo ve diğer alanlarının gerçek görselleridir.

Turlarımız

Ayrancı Mahallesi Reşat Nuri Caddesi No: 15/C Çankaya / Ankara
adresinde faaliyet gösteren
TÜRSAB Üyesi Raeda Tur Seyahat Acentemiz
güvencesiyle gerçekleştirilmektedir.

Tur Programı

28 Haziran 2024, Cuma : Yola Çıkış

 

Cuma Akşamı 19.00 Ankara’dan yola çıkacak otobüsümüz +02.00’de İstanbul’dan katılacak olan misafirlerimizi de alarak İpsana Sınır Kapısı’na doğru hareket edecektir.

29 Haziran 2024, Cumartesi: Selanik (Konaklama)

 

Öğleden hemen önce gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından Yunanistan’a giriş. Öğleden sonra da Selanik’e Atamızın doğduğu şehre varıyoruz. Atatürk Evi Müzesi, Aya Dimitri Kilisesi, Aristoteles Meydanı, Kordon, Beyaz Kule gezilecek yerler arasında. Geceleme Selanik/Gevgelini Otelimizde

30 Haziran 2024, Pazar: Üsküp

 

Otelimizdeki kahvaltımızın ardından hareket ediyor ve öğleden hemen sonra Üsküp’e varıyoruz. Sırf o köfteler için bile gidilir Üsküp’e. Çevabi diye okunur hüüüp diye yutulur. 10 yıl aşkın bir süredir bu yollardayız ama sopşkadaki (salata) peynirin o basit salataya nasıl bu tadı verdiğini anlayamadık 🙂 Üsküp’te Türk mahallesi, Tarihi Tren Garı, Taş Köprü, Büyük İskender Heykeli gezilecek yerler arasında akşam olmadan da vakitlice Üsküp’ten ayrılıyoruz.

1 Temmuz 2024, Pazartesi: Budapeşte (Konaklama)

 

Sabahın erken saatlerinden itibaren Orta Avrupa’nın incisi Budapeşte’deyiz. Şehrin nefes aldığı Magret Adası, Kahramanlar Meydanı, Vajdahunyad Kalesi ve Şehir Parkı, Budin Kalesi sizleri gezdireceğimiz alanlar arasında. Gezimizin hemen ardından otele giriş ve dinlenme. Kısa molanın sonrasında Vaci Caddesi, Tuna Kıyısındaki Ayakkabılar ve Parlamento Binası yürüyüş rotamızda. Dileyenler ile Tuna Nehrinde tekne turu. Muhteşem yapıların harika aydınlatıldığı bu şehirde tekne turu olmazsa olmazlarımızdan aslında. Gece eğlenmek isteyenler için Budapeşte’nin gece kulüpleri ve ruin pubları hizmetinizde.

2 Temmuz 2024 Salı: Viyana - Prag (Konaklama)

 

Otelimizdeki kahvaltının ardından 243km mesafedeki Viyana kapılarına dayanacağız. Schöndrunn Sarayı, Karl Kilisesi, Hofburg Hanedanlık Sarayı, Opera Binası, 30 milyon tuğladan oluşan Belediye Binası ve tüm ihtişamı ile akşama kadar Viyana sokaklarını gezeceğiz. Geceleme için Prag’daki otelimize geç saatlerde varıyoruz.

3 Temmuz 2024, Çarşamba: Prag - Dresden

 

Otelde kahvaltımızın ardından, Budapeşte’ye aşık olduğunuzu düşünürken çıtayı bir basamak daha yukarı taşıyan masalsı şehir Prag günümüz başlıyor. UNESCO Dünya Kültür ve Doğa Mirası listesinde yer alan tarihi kent merkezi ile sizi Orta Çağ Avrupası’na götürecektir. Ülkenin en uzun nehri olan Vltava Nehri üzerinde bulunan kent, Bohemya’nın merkezinde yer almaktadır. Kaleler, Prag gettoları, kuleler, meydanlar, galeriler, müzeler, kiliseler ve abideler Prag’ın tarihini, doğasını ve kültürünü yansıtır.

Prag’da olduğunuz süre boyunca Prag Kalesi, 1357 ile 1402 yılları arasında kurulan Charles Köprüsü, Eski Kent merkezi, Wenceslas Meydanı, gotik Tyn Katedrali ve Astronomik Saat gibi önemli yapıları, Eski yahudi mahallesini, John Lennon Duvarı, Barut Kulesini, Franz Kafka Müzesini ve Dans eden evi ziyaret edebilir, otantik hediyelik eşyalar alabilirsiniz. Hamur tatlısı olan Tradelnik’i de denemenizi tavsiye ederiz. Akşam olmadan 149 km mesafedeki Almanya’nın Dresden kentine varıyoruz. Elbe Nehri’nin kenarında kurulan kente “Elbe’nin Floransa’sı“ da denir. Brühl Terası, 25 binden mozaik parçasıyla Saksonya Kraliyet ailesine ait bir soy ağacı şeklinde tasarlanan Fürstenzug, Kadınlara ithaf edilen Frauenkirche ve şehir merkezi Altmakt gezeceğimiz yerler arasında. Sonrasında ise masalsı köy Giethorn’a doğru gece yolculuğumuz başlıyor.

4 Temmuz 2024, Perşembe: Giethoorn - Amsterdam (Konaklama)

 

Gece yolculuğunun ardından sabah erken saatlerde masalsı köy Giethoorn’a gidiyoruz. Huzur ve mutluluk dolacak içiniz, bizden demesi. Motorlu aracın giremediği ulaşımın kayık ve elbette yürüyerek sağlandığı Giethoorn’a geçen saatlerimiz ardından rotamız Amsterdam. Kanallar şehrinde gezilebilecek yerler arasında Dam Meydanı, Red Light bölgesi, Rembrandt Meydanı gezilecek yerler arasında. Dam Meydanının hemen yanı başındaki balmumu heykellerinin yer aldığı Madame Tussaud müzesi ile müzeler bölgesindeki Van Gogh Müzesi ve Rijksmuseum şehirdeki sanat eserlerinin yer aldığı önemli noktalar. Mutlaka yapılacaklar arasında Manneken Pis Amsterdam’da o muhteşem patatesleri yemek ve mağazalarda peynir tadımı yapmak yer alıyor. Geceleme Otelimizde

5 Temmuz 2024, Cuma: Brugge - Paris (Konaklama)

 

Kahvaltımızın ardından yeni rotamız, bizleri Orta Çağ Avrupasına bir yolculuğa çıkaracak kanallar kenti Brugge. Çan Kulesi, Kutsal Kan Kilisesi, şehrin huzur veren noktalarından Minnewaterpark, Belediye Binası ve Kent Meydanı rotamızda. Malumlarınız olduğu üzere Belçika’ya gidip de çikolataları tatmamak olmaz. Farklı kakaolardan üretilmiş çikolatalar almak ve üretim aşamalarını görmek için çikolata müzesini de ziyaret edebilirsiniz. Geç olmadan Paris’e geçiyoruz ve aşıklar şehrini doyasıya gezmek için sabırsızlanıyoruz. Geceleme Otelimizde.

6 Temmuz (Konaklama) ve 7 Temmuz 2024, Pazar: Paris

 

Günlerden Paris. Kahvaltımızın ardından şehri karış karış gezmeye başlıyoruz. Sen Nehri üzerine kurulu bir aşk şehri. İlk gidenleriniz belki çok beğenmeyecek, evet biliyoruz Eyfel bir demir yığınından ibaret olmadığını sizlere gösterecek ve bu güzel şehri sizlere sevdireceğiz. Pantheon, Lüksemburg Bahçeleri, Aziz Michel Çeşmesi, Notr Dam Katedrali, Louvre, Tuilires Bahçesi, Concorde Meydanı ve Şanzelize caddesi üzerinden Zafer Takı’na uzanan bir gezinin ardından Ressamlar Tepesinde ve Eyfel Kulesinin altında kaliteli zaman geçirebilirsiniz. ikinci günün akşamı Andorra ve sonrasında sıcak denizlere ineceğimiz gece yolculuğu bizi bekliyor.

8 Temmuz 2024, Pazartesi: Andorra la Vella - Barselona (Konaklama)

 

Dünyanın en küçük ülkeleri arasında yer alan Andora, Fransa ve İspanya arasında yer alır. Haritada dahi bulmakta zorluk çekeceğiniz bu ülke girişinde taş evleri ve muhteşem doğası ile dikkatinizi çekecektir. Gelirinin neredeyse tamamını turizm gelirlerinden elde eden şehrin en önemli özelliklerinden birisi vergisiz alışveriş cenneti olmasıdır. Kozmetik, giyim, aksesuar, elektronik ve hatta yiyecek-içeceğe kadar birçok markanın yer aldığı 2000’den fazla mağaza bulunmaktadır.

Çoğu Avrupa şehrinde olduğu gibi burası da yeni ve eski şehir diye ikiye ayrılmış durumdadır. Şehri bir başından sonuna kadar yürümek yarım saat aldığı için her tarafını kolayca ziyaret edebilirsiniz. Alışverişten fırsat bulanlar için Tarihi Şehir, Casa de la Vall, Kent Meydanı ve Saint Esteve Kilisesi gezilebilecek yerler arasındadır

Alışveriş durağı olarak programımıza eklediğimiz bu şehirde öğle vaktinde uzun bir siesta (öğle tatili) olduğundan sabahın erken saatlerinde Andorra’ya varıp öğleden hemen sonra Barselona’ya hareket edilecektir. Barselona’da otele varış, dinlenme ve serbest zaman.

* Andorra la Vella’dan sonra 199 km uzaklıktaki Barselona’ya gidilecektir.

9 Temmuz 2024, Salı: Barselona

 

İspanya’nın Katalunya özerk bölgesinin başkentidir. Ayrıca Gaudi’nin başını çektiği modernizm akımıyla planlanmış bu Akdeniz kentinde deniz, kum güneş ve eğlence hayatı iç içe geçmişken, müzeleri ve mimari özelliğiyle kent, kültür turizmi için gelenler için de oldukça doyurucudur.

Barselona’da kaldığımız süre boyunca şehrin en önemli simgesi olan Sagrada Familia Kilisesi,; 2km2 lik bir alanda yer alan Casa Mıla , Casa Batllo, Katalunya Meydanı, şehrin en işlek caddesi olan La Rambla Caddesi, Barselona’nın en meşhur Pazar yeri La Boqueria ve Gotik köprü gezeceğimiz yerler arasında.

Şehrin biraz dışında kalan ve eskiden bir bölümü ücretsiz gezilebilen ancak artık giriş bölümü dahi ücretli olan Park Güell’i ve Nou Camp stadını tercihinize bırakıyoruz. Birkaç saatimizi Barselonata plajında denize girmek için ayırabilirsiniz ama en güzel plajlar Cannes-Nice sahillerinde bizi bekliyor olacak. Bu sebeple akşam yola çıkıyoruz ve Fransız Rivierasına yol alıyoruz.

10 Temmuz 2024, Çarşamba: Cannes - Monaco - Nice (Konaklama)

 

Sabahın erken saatlerinde film festivali ile ünlü Cannes’a varıyoruz. Cannes ve Nice, Fransız rivierası olarak bilinen gök mavisi denizi ile ünlü bölgenin en güzel şehirlerinden ayrıca denize girmek için son yerler diyebiliriz. Sonrasında ise lüks otomobiller, şaşalı bir hayat ve en ünlü casino’ları ile şehir devleti Monaco’yu deneyimliyoruz. Formula 1 hayranları şehrin sokaklarını dolaştıkça ekranları karşısında gördükleri pisti canlı canlı gezebilecekler. Akabinde de 20 km mesafeceki Nice’ye geçiyoruz. Messana Meydanı, Jean Medecin caddesi, 1700’lü yıllardan bu yana pek değişmeyen Vieux Nice bölgesi, Kale Tepesi ve İngiliz Yolu gezilebilecek yerler arasında. Nice bölgenin en keyifli şehirleri arasında yer alıyor. Geceleme Nice/Genoa Otelimizde

11 Temmuz 2024, Perşembe: Pisa - Roma (Konaklama)

 

Oteldeki kahvaltımızın ardından İtalya’nın belki de en ikonik yapılarından birine ev sahipliği yapan ki orta çağ Avrupasının da en dikkat çekici mimari yapısına sahip Pisa’ya geçiyoruz. Yaklaşık 56 metre yüksekliğinde yana yatmış Çan kulesi olan Pisa Kulesi ve çevresini deneyimliyoruz. Sonrasında ise turumuzun belki de en güzel şehirlerinden Roma’dayız. Otele giriş yaptıktan sonra ister dinlenebilir isterseniz de bir gece turu yapabilirsiniz. Geceleme Otelimizde.

12 Temmuz 2024, Cuma: Roma - Vatikan, Floransa (Konaklama)

 

Kahvaltımızın ardından Roma turumuz başlıyor. Aşk Çeşmesi, İspanyol Merdivenleri, Venezia Meydanı, alışveriş caddesi Via del Corso, sizlerin tabiri ile aynalı kilise gezeceğimiz lokasyonlar arasında. Serbest Zamanınızda da Kolezyum, Roma Forumu ve Pantheon’u ziyaret edebilirsiniz. Roma’da pizza, dondurma ve o meşhur tiramisuyu yemeden de olmaz. Şehrin içerisinde yer alan ve Hristiyan aleminin ruhani merkezi olan Vatikan’da da benzersiz Aziz Petrus Bazilikasını ziyaret ediyoruz. Geceleme için Floransa’ya geçiyoruz. Şehri seyredeceğiniz harika lokasyonlar, kültürlerimizin ortak noktalarına dair anlatımlarımızla İtalya bu turda en çok aklınızda kalacak yerler arasında olacak.

13 Temmuz 2024, Cumartesi: Floransa - Venedik

 

Otelimizde kahvaltımızın ardından Floransa turumuz başlıyor. Programa şehri tepeden görebileceğimiz Michelangelo tepesi ile başlıyoruz. Sonrasında Arno nehri üzerindeki Vecchio köprüsü, Duomo Katedrali, Signoria Meydanı gezecek ve öğleden sonra Venedik’e geçiyoruz (271 km) Kanallar şehri Venedik… Kavurucu öğlen sıcağını yolcukukta geçirirken akşamın geç saatlerine kadar Venedik’in tadını çıkarmaya başlıyoruz. Şehirde tahmin edersiniz ki otobüsümüz hareket edemiyor. En yakın otobüs garajında aracımızı parkedip vapuretto ile şehir merkezine gidiş ve dönüşü organize ediyoruz. Aslında bir şekilde tekne turu da yapmış oluyoruz şehirde. Teknemiz bizi San Marco Meydanında bırakıyor. Aziz Markos’un cesedinin kaçırılışı, Bazilikadaki Mermerlerin İstanbul’dan getirilişi hepsi turumuzda 🙂 üç yüzyıldır hizmet veren meydandaki kafelerden yükselen keman sesi ve müzik sizi mutlu edecek. Rialto köprüsü ve kanallar arasında biraz kaybolmanız mümkün ama korkmayın sizlere haritalar vereceğiz. Gece Venedik’ten ayrılacağız.

14 Temmuz 2024, Pazar: Niş - Sofya (Konaklama)

 

Dönüş rotasında Schengen sınırlarından çıkarak sabah saatlerinde Sırbistan’ın Niş şehrine varıyoruz. Niş Kalesi ve Obrenovićeva caddesi bu küçük ancak tarihi kentte gezeceğimiz yerler arasında. Ayrıca Niş’te doğan Roma İmparatoru Konstantin’in anıtı ile Kopitareva Caddesi üzerinde bulunan yazar Stevan Sremac ve onun roman karakteri Kalca’nın heykelini görebilirsiniz. Öğlen son şehrimiz Sofya için yola çıkıyoruz. Aleksander Nevski Katedrali’nden Aziz Sofya Anıtı’na kadar yürüyüş, Sofya Kilisesi Harabeleri, Banyabaşı Cami ve hoşgörü meydanı olarak adlandırılan ibadethanelerin bulunduğu alanın ve Vitosha caddesinin gezilmesinin ardından otelimize dinlenmeye geçiyoruz. Geceleme Otelimizde

15 Temmuz 2024, Pazartesi: Sofya - İstanbul - Ankara

 

Evet her güzel şey gibi bu turun da bir sonu var. Sabah erkenden kahvaltımızın ardından yurda dönüş başlıyor. Geçişlerinde bir gecikme olmaz ise 18.00’da İstanbul ve 23.59’da Ankara’dayız

Konuşmayı Başlat
Yardım Edebilir Miyiz?
Merhaba, Nasıl yardımcı olabiliriz?