fbpx

Efsane Avrupa Turu

Home > Efsane Avrupa Turu

16 Ülke 19 Şehir

1090 €

Paris, Amsterdam, Barselona, Budapeşte, Prag, Berlin, Roma, Venedik, Vatikan, Brugge,  Andorra la Vella, Belgrad, Cannes, Nice, Lübliyana, Zagreb, Üsküp, Selanik, Sofya

Ödeme Takvimi

 

İlk Ödeme : 290 €uro (Kesin Kayıt Ücreti)
İkinci Ödeme : 400 €uro ( 15 Nisan 2022 tarihine kadar)
Kalan Ödeme : 400 €uro (Hareket Günü Araçta)

* Vize ücreti başvuru işlemi sırasında alınacaktır.

Ücrete Dahil Olanlar

 

Tur süresince Konaklamalar (9 gece)
Lüks Otobüslerle Ulaşım
Panoramik Şehir Turları
Otel Kahvaltıları
Şehir Vergileri ve Ayakbastı Ücretleri

Ücrete Dahil Olmayanlar

 

1 yıl geçerli pasaport
Vize Ücreti (160 €)
Yeme – İçme ve Kişisel Harcamalarınız
Müze vb. giriş ücretleri
Yurtdışı Çıkış Harcı (50 tl) * (18 Mart 2022 tarihinde 150 TL’ye yükseltilmiştir)
Toplu taşıma kullanımlarınız ve Venedik Vaporetto Ücreti ( 15 €)
Seyahat Sağlık Sigortası (15 €) (Vize gereksinimi olmayanlar için)

İndirimler

 

Erken Kayıt İndirimi: 31 Ocak 2022 tarihine kadar kesin kaydınızı yaptırarak 1090€ yerine 990€ ‘ya bu tura katılabilirsiniz.

Arkadaş İndirimi: Seyahate eşi arkadaşı veya bir yakını ile gelenlere kişi başı 25 € indirim uygulanır.

* Seyahatinizden 90 gün öncesine kadar kesintisiz iade hakkınız bulunmaktadır.

Ek Turlar (Tercihe Bağlı)

 

Giethorn (30 €), Budapeşte Tekne Turu (15 €) ve Bled Turu (15 €)

* Ek turlara katılım zorunlu değildir, 20 kişi altında olan ek turlar düzenlenmeyecektir.

Konaklamalar

 

BELGRAD – BUDAPEŞTE – PRAG – AMSTERDAM – PARİS – BARSELONA – ROMA – LÜBLİANA – SELANİK

Konaklamaların tamamı şehir merkezindeki 3* otellerde iki kişilik odalarda kahvaltı dahil olarak gerçekleştirilecektir. Görseller geçmiş yıllarda kullandığımız otellerin oda, ortak alan veya banyo ve diğer alanlarının gerçek görselleridir.

Turlarımız

Fidanlık Mahallesi Sağlık 1 Sokak 55/B Çankaya / Ankara
adresinde faaliyet gösteren
TÜRSAB Üyesi Raeda Tur Seyahat Acentesi
güvencesiyle gerçekleştirilmektedir.

Tur Programı

1. Gün (14 Temmuz 2022 Hareket Günü)

 

Ankara (18.00) ve İstanbul’dan (23.59) katılımcılarımızın alınması ile seyahatimiz başlıyor. Sabaha karşı gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından Bulgaristan’a giriş.

2.Gün: Sofya - Belgrad (Konaklama)

 

Sabah 10.00 Sofya’ya varış, Aleksander Nevski Katedrali’nden Aziz Sofya Anıtı’na kadar yürüyüş, Sofya Kilisesi Harabeleri, Banyabaşı Cami ve hoşgörü meydanı olarak adlandırılan ibadethanelerin bulunduğu alanın gezilmesi için serbest zaman. 12.30’da Sofya’dan ayrılış. Bulgaristan ve Sırbistan sınır kapısındaki gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından Sırbistan’ın başkenti Belgrad’a hareket.

19.00’da Belgrad’a Varış. Otele yerleşme ve isteyenler için gece turu ve eğlence.

3.Gün: Belgrad

 

Otelimizde kahvaltı sonrası şehir turumuz başlıyor. Kalemegdan, Knez Mihailova Caddesi, Cumhuriyet Meydanı ve Skadarlija’nın gezilmesinin ardından serbest zaman. Dileyenler serbest zamanlarında Sırbistan Ulusal Müzesi ve/veya Nikola Tesla Müzesi gezebilir. Belgrad’ın bohem semti Skadarlija veya şehrin en işlek caddesi Knez Mihailova’da vakit geçirebilirler. Akşam 19.00’da Budapeşte’ye hareket etmek üzere Belgrad’dan ayrılıyoruz. Gece yarısından hemen sonra pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Avrupa Birliği ve Schengen bölgesi olan Macaristan’a giriş.

4. Gün: Budapeşte (Konaklama)

 

Sabahın erken saatlerinden itibaren Orta Avrupa’nın incisi Budapeşte’deyiz. Şehrin nefes aldığı Magret Adası, Kahramanlar Meydanı, Vajdahunyad Kalesi ve Şehir Parkı, Budin Kalesi sizleri gezdireceğimiz alanlar arasında. Gezimizin hemen ardından otele giriş ve dinlenme. Kısa molanın sonrasında Vaci Caddesi, Tuna Kıyısındaki Ayakkabılar ve Parlamento Binası yürüyüş rotamızda. Dileyenler ile Tuna Nehrinde tekne turu. Muhteşem yapıların harika aydınlatıldığı bu şehirde tekne turu olmazsa olmazlarımızdan aslında. Gece eğlenmek isteyenler için Budapeşte’nin gece kulüpleri ve ruin pubları hizmetinizde.

5. Gün: Prag (Konaklama)

 

Budapeşte’de otel kahvaltımızın ardından hızla şehirden ayrılıyoruz ve öğleden hemen sonra Prag’a varıyoruz. Otele giriş yaptıktan hemen sonra şehri gezmek için çıkıyoruz. Wencesles Meydanı’ndan başlayarak trafiğe kapalı Old Town (Eski Şehir) Meydanı, Tyn Kilisesi, Astronomik Saat, Charles Köprüsü, John Lennon Duvarı, Emekleyen Bebek Heykelleri, Prag Kalesi ve Aziz Vitus Katedrali gezebileceğiniz yerler arasında. Dileyenler Franz Kafka müzesini de ziyaret edebilirler.

6. Gün: Berlin

 

Prag’daki otel kahvaltımızın ardından Berlin’e hareket ediyoruz (350 km). Brandenburg Kapısı, Alexanderplatz, Berlin Katedrali, Checkpoint Charlie, Berlin Duvarı gezi rotamızda. Kreuzberg ve müzeler de serbest zamanlarınızda gidebileceğiniz diğer yerler arasında. Amsterdam’a (655 km) gece yolculuğu ile hareket etmek üzere akşam 22.00’de Berlin’den ayrılıyoruz.

7. Gün: Amsterdam (Konaklama)

 

Sabahın erken saatlerinden itibaren Amsterdam’dayız. Dileyenler ile Hollanda’nın masalsı köyü Giethoorn’a gidiyoruz. Amsterdam’daki gezi rotamızda harika yerler var elbette ama bu bisiklet şehrinde en güzeli bir bisiklet kiralayıp gezmektir. Kanallar şehrinde gezilebilecek yerler arasında Dam Meydanı, Red Light bölgesi, Rembrandt Meydanı gezilecek yerler arasında. Dam Meydanının hemen yanı başındaki balmumu heykellerinin yer aldığı Madame Tussaud müzesi ile müzeler bölgesindeki Van Gogh Müzesi ve Rijksmuseum şehirdeki sanat eserlerinin yer aldığı önemli noktalar. Mutlaka yapılacaklar arasında Manneken Pis Amsterdam’da o muhteşem patatesleri yemek ve mağazalarda peynir tadımı yapmak yer alıyor. Gece konaklamamız otelimizde.

8. Gün: Brugge - Paris (Konaklama)

 

Otelde kahvaltımızın ardından 250 km mesafedeki Brugge öğle vaktinde varmış oluyoruz. Bir yaya dostu şehirle daha birlikteyiz. Park alanına aracımızı park ettikten sonra su ve yeşilin buluştuğu bu şehrin ara sokaklarında masalsı evler arasından geçerek Markt Meydanını, Çan kulesini, Burg Meydanını’nda vakit geçiriyor, Our Lady Kilisesi ve St. John Hastanesinin yanında geçiyoruz. Brugge’de kanal turu ve waffle yemek bir gelenek oldu diyebiliriz. Sokaklarında gezmekten büyük keyif alacağınız Brugge’de çikolatalarınızı çikolata müzesinden de alabilir şehirdeki dükkanlardan da temin edebilirsiniz. Bize de ikram etmeyi unutmayın tabi 🙂 Brugge’deki geçirdiğimiz 3 saatin ardından 3 saatlik bir yolculuk ile Paris’teki otelimize varış ve dinlenme.

9. Gün: Paris

 

Günlerden Paris. Kahvaltımızın ardından şehri karış karış gezmeye başlıyoruz. Sen Nehri üzerine kurulu bir aşk şehri. İlk gidenleriniz belki çok beğenmeyecek, evet biliyoruz Eyfel bir demir yığını ama biz bu güzel şehri size sevdireceğiz. Pantheon, Lüksemburg Bahçeleri, Aziz Michel Çeşmesi, Notr Dam Katedrali, Louvre, Tuilires Bahçesi, Concorde Meydanı ve Şanzelize caddesi üzerinden Zafer Takı’na uzanan bir gezinin ardından Ressamlar Tepesinde ve Eyfel Kulesinin altında kaliteli zaman geçirebilirsiniz. Akşam 21.30’da nispeten uzun bir gece yolculuğu ile Andora’ya hareket ediyoruz.

10. Gün: Andorra la Vella - Barselona (Konaklama)

 

Dünyanın en küçük ülkeleri arasında yer alan Andora, Fransa ve İspanya arasında yer alır. Haritada dahi bulmakta zorluk çekeceğiniz bu ülke girişinde taş evleri ve muhteşem doğası ile dikkatinizi çekecektir. Gelirinin neredeyse tamamını turizm gelirlerinden elde eden şehrin en önemli özelliklerinden birisi vergisiz alışveriş cenneti olmasıdır. Kozmetik, giyim, aksesuar, elektronik ve hatta yiyecek-içeceğe kadar birçok markanın yer aldığı 2000’den fazla mağaza bulunmaktadır.

Çoğu Avrupa şehrinde olduğu gibi burası da yeni ve eski şehir diye ikiye ayrılmış durumdadır. Şehri bir başından sonuna kadar yürümek yarım saat aldığı için her tarafını kolayca ziyaret edebilirsiniz. Tarihi Şehir, Casa de la Vall, Kent Meydanı ve Saint Esteve Kilisesi gezilebilecek yerler arasındadır

Alışveriş durağı olarak programımıza eklediğimiz bu şehirde öğle vaktinde uzun bir siesta (öğle tatili) olduğundan sabahın erken saatlerinde Andorra’ya varıp öğleden hemen sonra Barselona’ya hareket edilecektir. Andorra’da geçirilecek süre yaklaşık 4 Saattir. Barselona’da otele varış, dinlenme ve serbest zaman.

* Andorra la Vella’ya sabahın erken saatlerinde varılacak ve öğle tatili zamanında şehirden ayrılarak 199 km uzaklıktaki Barselona’ya gidilecektir.

11. Gün: Barselona

 

İspanya’nın Katalunya özerk bölgesinin başkentidir. Ayrıca Gaudi’nin başını çektiği modernizm akımıyla planlanmış bu Akdeniz kentinde deniz, kum güneş ve eğlence hayatı iç içe geçmişken, müzeleri ve mimari özelliğiyle kent, kültür turizmi için gelenler için de oldukça doyurucudur.

Barselona’da kaldığımız süre boyunca şehrin en önemli simgesi olan Sagrada Familia Kilisesi’ni görebilir; 2km2 lik bir alanda yer alan Casa Mıla , Casa Batllo, Katalunya Meydanını, şehrin en işlek caddesi olan La Rambla Caddesini, Barselona’nın en meşhur Pazar yeri La Boqueria ve Gotik köprüyü ve sokaklarını gezebilirsiniz.

Şehrin biraz dışında kalan Park Güell’e birlikte gidiyoruz ve dileyenleri Nou Camp stadına bırakıyoruz. Birkaç saatinizi Barselonata plajında denize girmeye ayırabilirsiniz.

* Barselona’ya bir önceki gün öğleden sonra varılacak ve konaklamanın ardından akşam Cannes – Nice (Fransa) için yola çıkılacaktır.

12. Gün: Cannes - Nice

 

Sabahın erken saatlerinde film festivali ile ünlü Cannes’a varıyoruz. Cannes ve Nice, Fransız rivierası olarak bilinen gök mavisi denizi ile ünlü bölgenin en güzel şehirlerinden. İki şehir arası sadece 35 km. İki şehirde gezilecek yerler arasında festival binası, yat limanı, Messana Meydanı, Jean Medecin caddesi gezilebilecek yerler arasında ve ayrıca denize girmek için son yerler diyebiliriz. Nice’den 21.00’da ayrılıp İtalya’ya Roma’ya geçiyoruz.

13. Gün (Konaklama) ve 14. Gün Roma - Vatikan

 

Turumuzun belki de en güzel şehirlerinden Roma’dayız. Vatikan yani Katolik inancının merkezi bu şehrin içinde bir ülke. Buralara kadar gelmişken Aziz Petrus Kilisesi’ni ziyaret etmemek olmaz. Kıyafet kurallarına dikkat edin yeter ki. Roma’da gezilecek yerler arasında Kolezyum ve Roma Forumu, Aşk Çeşmesi, Pantheon, İspanyol Merdivenleri ve Castel Sant’Angelo, Venezia Meydanı, Kültür Bakanlığı binası yer alıyor. Via del Corso (via cadde demek oluyor) alışveriş için uygun bir cadde diyebiliriz. Roma’da pizza ve dondurma ve o meşhur tiramisu yemeden olmaz. Elbette nasıl burda her yerde döner aynı lezzette değilse pizza da her yerde güzel değil yine her zaman olacağı gibi yeme içme yeri önerilerimiz olacak sizlere. Akşam 23.30’da Venedik’e hareket etmek üzere Roma’dan ayrılıyoruz.

15. Gün: Venedik - Lübliyana (Konaklama)

 

Kanallar şehri Venedik… Senenin bu zamanı inanın çok sıcak ama dert etmeyin şehirdeki binalar güneşi oldukça gölgeliyor. Şehirde tahmin edersiniz ki otobüsümüz hareket edemiyor. En yakın otobüs garajında aracımızı parkedip vapuretto ile şehir merkezine gidiş ve dönüşü organize ediyoruz. Aslında bir şekilde tekne turu da yapmış oluyoruz şehirde. Toplu taşıma da oldukça pahalı o nedenle bu seçenek oldukça mantıklı. Teknemiz bizi San Marco Meydanında bırakıyor. Meydandaki San Marco Bazilikası’nın sadece içerisinin ihtişamı değil bizlerle bağı da oldukça dikkat çekici. Aziz Markos’un cesedinin kaçırılışı, Bazilikadaki Mermerlerin İstanbul’dan getirilişi hepsi turumuzda 🙂 ünlü ziyaretçileri olan üç yüzyıldır hizmet veren Cafe Florian’ın ünlü olmasa da değerli misafirleri arasında olabilirsiniz. Meydandaki kafelerden yükselen keman sesi ve müzik sizi mutlu edecek. Rialto köprüsü ve kanallar arasında biraz kaybolmanız mümkün ama korkmayın sizlere haritalar vereceğiz. Saat 16.00’da Venedik’ten ayrılıp 3 saatlik mesafedeki Lübliana’ya otelimize konaklamaya geçiyoruz.

16. Gün: Lübliana - Zagreb

 

Geçtiğimiz yıllarda Avrupa Yeşil Başkenti seçilen bu güzel şehirde otelimizdeki sabah kahvaltısının ardından dileyenler ile Bled gölüne bir gezimiz olacak. Lübliana’da gezilecek yerler biraz sınırlı ama Ljubljana Kalesi, Preseren Meydanı, Üçlü Köprü ve Dragon Köprüsü görmeye değer yerler. Nehirde tekne turu tavsiye etmiyoruz ancak nehir kenarında kafelerde oturabilir, yerel pazardan alışveriş yapabilirsiniz. 14.30’da Lübliana’dan ayrılıyor ve Zagreb’e geçiyoruz. Zagreb’de Zagreb Katedrali, Jelacic Meydanı ve St. Mark Kilisesi gezilecek yerler arasında. Akşam canlı müzik dinleyebileceğimiz ve keyifli zaman geçireceğimiz mekanlar için bize danışabilirsiniz. Akşam 22.30’da Zagreb’den ayrılıyor ve Üsküp’e hareket ediyoruz.

17. Gün: Üsküp - Selanik (Konaklama)

 

Sırf o köfteler için bile gidilir Üsküp’e. Çevabi diye okunur hüüüp diye yutulur. 10 yıldır bu yollardayız ama sopşkadaki peynirin o basit salataya nasıl bu tadı verdiğini anlayamadık 🙂 Üsküp’te Türk mahallesi, Taş Köprü, Büyük İskender Heykeli gezilecek yerler arasında saat 14.00’te Üsküp’ten ayrılıyoruz ve 250 km mesafedeki Selanik’e Atamızın doğduğu şehre varıyoruz. Atatürk Evi Müzesi, Aya Dimitri Kilisesi, Aristoteles Meydanı, Kordon, Beyaz Kule gezilecek yerler arasında. Dileyenler keyifli bir akşam yemeği için Ladadika bölgesinde zaman geçirebilirler. Geceleme Otelimizde

18. Gün: Dönüş günü (31 Temmuz 2022)

 

Evet her güzel şey gibi bu turun da bir sonu var. Otelimizde kahvaltının ardından yola çıkıyoruz. Kapı geçişlerinde bir gecikme olmaz ise 18.00’da İstanbul ve 23.59’da Ankara’dayız.

Diğer Programlarımız

9 Ülke 10 Şehir

690 €

 Paris, Budapeşte, Prag, Milano, Venedik, Lugano, Selanik, Üsküp, Belgrad, Sofya

12 Ülke 13 Şehir

890 €

Paris, Amsterdam, Budapeşte, Prag, Milano, Venedik, Brugge, Lübliana, Zagreb, Belgrad, Üsküp, Selanik, Sofya

Konuşmayı Başlat
Yardım Edebilir Miyiz?
Merhaba, Nasıl yardımcı olabiliriz?