Efsane Avrupa Turu – Gençler Geziyor

Efsane Avrupa Turu

Home > Efsane Avrupa Turu

18 Ülke 23 Şehir

1290 €

Paris, Amsterdam, Barselona, Viyana, Budapeşte, Prag, Roma, Venedik, Vatikan, Gent,  Bremen, Cannes, Nice, Monaco, Giethoorn, Andorra la Vella, Belgrad, Lübliyana, Bled Zagreb, Üsküp, Selanik, Belgrad, Filibe

Ödeme Takvimi

 

İlk Ödeme : 290 €uro (Kesin Kayıt Ücreti)
İkinci Ödeme : 500 €uro ( 1 Mayıs 2023 tarihine kadar)
Kalan Ödeme : 500 €uro (Hareket Günü Araçta)

* Vize ücreti başvuru işlemi sırasında alınacaktır.

Ücrete Dahil Olanlar

 

Tur süresince Konaklamalar (10 gece)
Lüks Otobüslerle Ulaşım
Panoramik Şehir Turları
Otel Kahvaltıları
Şehir Vergileri ve Ayakbastı Ücretleri

Ücrete Dahil Olmayanlar

 

En az 1 yıl geçerli pasaport
Vize Ücreti (190 €)
Yeme – İçme ve Kişisel Harcamalarınız
Müze vb. giriş ücretleri
Hizmet ve Biletleme Bedeli (750 TL)
Yurtdışı Çıkış Harcı (150 tl)
Toplu taşıma kullanımlarınız ve Venedik Vaporetto Ücreti ( 15 €)
Seyahat Sağlık Sigortası (15 €) (Vize gereksinimi olmayanlar için)

İptal İade Koşulları

 

İade Alınamayan Ücretler
– Hizmet ve Biletleme Ücreti (750 TL) iade edilmez.
– Tur Hareket tarihinden 30 günden az bir süre kalmış ise fesih (iptal) taleplerinde üçüncü kişilere yapılmış ve iade alınamayan ödemeler ile harçlar ve nedeni ile 190 €’luk tur ücreti iade edilmez.
– Vize Başvurusu Yapılmış ise Vize ücreti (190 €) iade edilmez.

İade Alınabilen Ücretler
– Tur başlangıç tarihinden önceki 30 – 90 gün ve fazlası fesih (iptal) bildirimlerinde kesinti yapılmadan yatırılan tur ücreti iade edilir
Katılımcı vize alamaz ise yatırılan tur ücreti iade edilir.

* Kredi Kartı ile ödeme yapılmış ise kart komisyon ücreti kesilerek tur bedeli iade edilir.
* Tur iade ödemelerinde, ödeme yapılan para birimi dikkate alınır. İadelerde banka havale/eft ücretleri iade edilenden kesilir.

Özetle tur tarihinden önceki son 30 güne kadar koşulsuz iade hakkınız bulunmaktadır. Ancak hiçbir suretle hizmet ve biletleme ücreti (750 TL) ile vize işlemi başlatıldı ise vize ücreti (190 €) iade edilmez.

İndirimler

 

Peşin Ödeme İndirimi: 1 Mart 2023 tarihine kadar ödemenizi tamamlayarak 40 € indirim kazanabilir ve 1290 € yerine 1250 € ‘ya bu tura katılabilirsiniz.

Arkadaş İndirimi: Seyahate eşi arkadaşı veya bir yakını ile gelenlere kişi başı 25 € indirim uygulanır.

Ek Turlar (Tercihe Bağlı)

 

Birçok programda ekstra olan Giethoorn, Bled Gölü gezileri tur programına dahildir ve ek ücret alınmaz. Zorunlu hiç bir ekstra tur bulunmamaktadır. Dileyen yolcular Budapeşte’de tekne turu vb. etkinliklere katılmak isterlerse acentemiz tarafından organize edilebilir.

Konaklamalar

 

SELANİK – BUDAPEŞTE – PRAG – AMSTERDAM – PARİS(2) – BARSELONA – ROMA – LÜBLİANA – BELGRAD

Konaklamaların tamamı şehir merkezindeki 3* otellerde iki kişilik odalarda kahvaltı dahil olarak gerçekleştirilecektir. Görseller geçmiş yıllarda kullandığımız otellerin oda, ortak alan veya banyo ve diğer alanlarının gerçek görselleridir.

Turlarımız

Ayrancı Mahallesi Reşat Nuri Caddesi No: 15/C Çankaya / Ankara
adresinde faaliyet gösteren
TÜRSAB Üyesi Raeda Tur Seyahat Acentemiz
güvencesiyle gerçekleştirilmektedir.

Tur Programı

1. Gün Ankara - İstanbul - Selanik (Konaklama)

 

Cuma Akşamını Cumartesiye bağlar bağlamaz 00.01’de Ankara ve 07.00’da İstanbul’dan (Anadolu Yakası ve Avrupa ayrı noktadan) katılımcılarımızın alınması ile seyahatimiz başlıyor.

(24 Haziran ve 12 Ağustos 2023 Hareket Günü)

Öğleden hemen önce gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından Yunanistan’a giriş. Öğleden sonra da Selanik’e Atamızın doğduğu şehre varıyoruz. Atatürk Evi Müzesi, Aya Dimitri Kilisesi, Aristoteles Meydanı, Kordon, Beyaz Kule gezilecek yerler arasında. Dileyenler keyifli bir akşam yemeği için Ladadika bölgesinde zaman geçirebilirler. Geceleme Otelimizde

2.Gün: Selanik - Üsküp

 

Otelimizde kahvaltı ve kısa bir gezintiden sonra öğleden önce Selanik’ten ayrılıyoruz. Öğleden sonra ise 230 km mesafedeki Üsküp’e varıyoruz. Sırf o köfteler için bile gidilir Üsküp’e. Çevabi diye okunur hüüüp diye yutulur. 10 yıl aşkın bir süredir bu yollardayız ama sopşkadaki (salata) peynirin o basit salataya nasıl bu tadı verdiğini anlayamadık 🙂 Üsküp’te Türk mahallesi, Taş Köprü, Büyük İskender Heykeli gezilecek yerler arasında akşam olmadan da vakitlice Üsküp’ten ayrılıyoruz

3. Gün: Budapeşte (Konaklama)

 

Sabahın erken saatlerinden itibaren Orta Avrupa’nın incisi Budapeşte’deyiz. Şehrin nefes aldığı Magret Adası, Kahramanlar Meydanı, Vajdahunyad Kalesi ve Şehir Parkı, Budin Kalesi sizleri gezdireceğimiz alanlar arasında. Gezimizin hemen ardından otele giriş ve dinlenme. Kısa molanın sonrasında Vaci Caddesi, Tuna Kıyısındaki Ayakkabılar ve Parlamento Binası yürüyüş rotamızda. Dileyenler ile Tuna Nehrinde tekne turu. Muhteşem yapıların harika aydınlatıldığı bu şehirde tekne turu olmazsa olmazlarımızdan aslında. Gece eğlenmek isteyenler için Budapeşte’nin gece kulüpleri ve ruin pubları hizmetinizde.

4. Gün: Viyana - Prag (Konaklama)

 

Otelimizdeki kahvaltının ardından 243km mesafedeki Viyana kapılarına dayanacağız. Schöndrunn Sarayı, Karl Kilisesi, Hofburg Hanedanlık Sarayı, Opera Binası, 30 milyon tuğladan oluşan Belediye Binası ve tüm ihtişamı ile akşama kadar Viyana sokaklarını gezeceğiz. Geceleme için Prag’daki otelimize geç saatlerde varıyoruz.

5. Gün: Prag

 

Prag’a doyamadık diyenlerin sesine kulak verdik. Tam da Budapeşte’ye aşık olduğunuzu düşünürken çıtayı bir basamak daha yukarı taşıyan masalsı şehir Prag, UNESCO Dünya Kültür ve Doğa Mirası listesinde yer alan tarihi kent merkezi ile sizi Orta Çağ Avrupası’na götürecektir. Ülkenin en uzun nehri olan Vltava Nehri üzerinde bulunan kent, Bohemya’nın merkezinde yer almaktadır. Kaleler, Prag gettoları, kuleler, meydanlar, galeriler, müzeler, kiliseler ve abideler Prag’ın tarihini, doğasını ve kültürünü yansıtır.

Prag’da olduğunuz süre boyunca Prag Kalesi, 1357 ile 1402 yılları arasında kurulan Charles Köprüsü, Eski Kent merkezi, Wenceslas Meydanı, gotik Tyn Katedrali ve Astronomik Saat gibi önemli yapıları, Eski yahudi mahallesini, John Lennon Duvarı, Emekleyen Bebek Heykelleri, Franz Kafka Müzesini ve Dans eden evi ziyaret edebilir, otantik hediyelik eşyalar alabilirsiniz. Hamur tatlısı olan Tradelnik’i de denemenizi tavsiye ederiz.

6. Gün: Bremen - Giethoorn - Amsterdam (Konaklama)

 

Sabahın erken saatlerinde Bremen’deyiz. Daracık sokakları şirin yan yana dizilmiş evleri ile Schnoor bölgesine bayılacaksınız. Belediye binası ve klasik Alman şehirleri yerleşimine dair tarihi kilisesi ile şehir merkini geziyor olacağız. Sonrasında ise 3 saat mesafedeki masalsı köy Giethoorn’a gidiyoruz. Huzur ve mutluluk dolacak içiniz, bizden demesi. Motorlu aracın giremediği ulaşımın kayık ve teknelerle ve elbette yürüyerek sağlandığı Giethoorn’a geçen saatlerimiz ardından rotamız Amsterdam. Akşam turu yapıyoruz Amsterdam’da. Konaklama otelimizde.

7. Gün: Amsterdam - Gent - Paris (Konaklama)

 

Kahvaltımızın ardından müzeciler ve bisiklete kiralamak isteyenler için öğleden sonraya kadar Amsterdam’dayız. Kanallar şehrinde gezilebilecek yerler arasında Dam Meydanı, Red Light bölgesi, Rembrandt Meydanı gezilecek yerler arasında. Dam Meydanının hemen yanı başındaki balmumu heykellerinin yer aldığı Madame Tussaud müzesi ile müzeler bölgesindeki Van Gogh Müzesi ve Rijksmuseum şehirdeki sanat eserlerinin yer aldığı önemli noktalar. Mutlaka yapılacaklar arasında Manneken Pis Amsterdam’da o muhteşem patatesleri yemek ve mağazalarda peynir tadımı yapmak yer alıyor.

Paris’e varmadan ise Belçika’nın en efsane şehirlerinden Gent molası veriyoruz. Kanallar, Flanders kontlarının yerleşimi olan kale ve tüm cazibesi ile bu güne kadar nasıl bu şehir hakkında bilgi sahibi olmadım diyeceksiniz. Geceleme için Paris’e geçiyoruz ve aşıklar şehrini doyasıya gezmek için sabırsızlanıyoruz.

8. Gün (Konaklama) ve 9. Gün: Paris

 

Günlerden Paris. Kahvaltımızın ardından şehri karış karış gezmeye başlıyoruz. Sen Nehri üzerine kurulu bir aşk şehri. İlk gidenleriniz belki çok beğenmeyecek, evet biliyoruz Eyfel bir demir yığını ama biz bu güzel şehri size sevdireceğiz. Pantheon, Lüksemburg Bahçeleri, Aziz Michel Çeşmesi, Notr Dam Katedrali, Louvre, Tuilires Bahçesi, Concorde Meydanı ve Şanzelize caddesi üzerinden Zafer Takı’na uzanan bir gezinin ardından Ressamlar Tepesinde ve Eyfel Kulesinin altında kaliteli zaman geçirebilirsiniz. ikinci günün akşamı Andorra ve sonrasında sıcak denizlere ineceğimiz uzun bir yol bizi bekliyor.

10. Gün: Andorra la Vella - Barselona (Konaklama)

 

Dünyanın en küçük ülkeleri arasında yer alan Andora, Fransa ve İspanya arasında yer alır. Haritada dahi bulmakta zorluk çekeceğiniz bu ülke girişinde taş evleri ve muhteşem doğası ile dikkatinizi çekecektir. Gelirinin neredeyse tamamını turizm gelirlerinden elde eden şehrin en önemli özelliklerinden birisi vergisiz alışveriş cenneti olmasıdır. Kozmetik, giyim, aksesuar, elektronik ve hatta yiyecek-içeceğe kadar birçok markanın yer aldığı 2000’den fazla mağaza bulunmaktadır.

Çoğu Avrupa şehrinde olduğu gibi burası da yeni ve eski şehir diye ikiye ayrılmış durumdadır. Şehri bir başından sonuna kadar yürümek yarım saat aldığı için her tarafını kolayca ziyaret edebilirsiniz. Alışverişten fırsat bulanlar için Tarihi Şehir, Casa de la Vall, Kent Meydanı ve Saint Esteve Kilisesi gezilebilecek yerler arasındadır

Alışveriş durağı olarak programımıza eklediğimiz bu şehirde öğle vaktinde uzun bir siesta (öğle tatili) olduğundan sabahın erken saatlerinde Andorra’ya varıp öğleden hemen sonra Barselona’ya hareket edilecektir. Barselona’da otele varış, dinlenme ve serbest zaman.

* Andorra la Vella’dan sonra 199 km uzaklıktaki Barselona’ya gidilecektir.

11. Gün: Barselona

 

İspanya’nın Katalunya özerk bölgesinin başkentidir. Ayrıca Gaudi’nin başını çektiği modernizm akımıyla planlanmış bu Akdeniz kentinde deniz, kum güneş ve eğlence hayatı iç içe geçmişken, müzeleri ve mimari özelliğiyle kent, kültür turizmi için gelenler için de oldukça doyurucudur.

Barselona’da kaldığımız süre boyunca şehrin en önemli simgesi olan Sagrada Familia Kilisesi’ni görebilir; 2km2 lik bir alanda yer alan Casa Mıla , Casa Batllo, Katalunya Meydanını, şehrin en işlek caddesi olan La Rambla Caddesini, Barselona’nın en meşhur Pazar yeri La Boqueria ve Gotik köprüyü ve sokaklarını gezebilirsiniz.

Şehrin biraz dışında kalan ve eskiden bir bölümü ücretsiz gezilebilen ancak artık giriş bölümü dahi ücretli olan Park Güell’i ve Nou Camp stadını tercihinize bırakıyoruz. Birkaç saatimizi Barselonata plajında denize girmeye ayırıyoruz ama en güzel plajlar Cannes-Nice sahillerinde bizi bekliyor olacak. Bu sebeple akşam yola çıkıyoruz ve Fransız Rivierasına yol alıyoruz.

12. Gün: Cannes - Nice - Monaco

 

Sabahın erken saatlerinde film festivali ile ünlü Cannes’a varıyoruz. Cannes ve Nice, Fransız rivierası olarak bilinen gök mavisi denizi ile ünlü bölgenin en güzel şehirlerinden. İki şehir arası sadece 35 km. İki şehirde gezilecek yerler arasında festival binası, yat limanı, Messana Meydanı, Jean Medecin caddesi gezilebilecek yerler arasında ve ayrıca denize girmek için son yerler diyebiliriz. Nice’den ayrıldıktan sonra prenslik Monaco’yu atlamıyoruz bu sene. Lüks otomobiller, şaşalı bir hayat ve en ünlü casino’ları ile şehri deneyimliyoruz. Formula 1 hayranları Monaco sokaklarını dolaştıkça ekranları karşısında gördükleri pisti canlı canlı gezebilecekler. Gece Roma yolcusuyuz.

13. Gün: Roma (Konaklama)

 

Turumuzun belki de en güzel şehirlerinden Roma’dayız. Roma’da gezilecek yerler arasında Kolezyum ve Roma Forumu, Aşk Çeşmesi, Pantheon, İspanyol Merdivenleri ve Castel Sant’Angelo, Venezia Meydanı, Kültür Bakanlığı binası yer alıyor. Via del Corso (via cadde demek oluyor) alışveriş için uygun bir cadde diyebiliriz. Roma’da pizza ve dondurma ve o meşhur tiramisu yemeden olmaz. Elbette nasıl burda her yerde döner aynı lezzette değilse pizza da her yerde güzel değil yine her zaman olacağı gibi yeme içme yeri önerilerimiz olacak sizlere.

14. Gün: Roma - Vatikan, Fiorantina (Konaklama)

 

Hristiyan aleminin ruhani merkezi Vatikan ve meydanları, tarihi dokusu ve her bir metro durağı tarihteki bir pencereye açılan Roma’da doyasıya
gezmeniz için tüm gün serbest zaman. Şehri seyredeceğiniz harika lokasyonlar, kültürlerimizin ortak noktalarına dair anlatımlarımızla İtalya bu turda en çok aklınızda kalacak yerler arasında olacak. Gece otelemize geçmek için akşam Roma’dan ayrılıyoruz ve gecelememiz Fiorentina’daki otelimizde.

15. Gün: Venedik - Verona

 

Otelimizde kahvaltının ardından Venedik’e geçiyoruz (241 km) Kanallar şehri Venedik… Senenin bu zamanı inanın çok sıcak ama dert etmeyin şehirdeki binalar güneşi oldukça gölgeliyor.. En yakın otobüs garajında aracımızı parkedip vapuretto ile şehir merkezine gidiş ve dönüşü organize ediyoruz. Aslında bir şekilde tekne turu da yapmış oluyoruz şehirde. Teknemiz bizi San Marco Meydanında bırakıyor. Meydandaki San Marco Bazilikası’nın sadece içerisinin ihtişamı değil bizlerle bağı da oldukça dikkat çekici. Aziz Markos’un cesedinin kaçırılışı, Bazilikadaki Mermerlerin İstanbul’dan getirilişi hepsi turumuzda. Üç yüzyıldır hizmet veren Cafe Florian’ın ünlü olmasa da değerli misafirleri arasında olabilirsiniz. Meydandaki kafelerden yükselen keman sesi ve müzik sizi mutlu edecek. Rialto köprüsü ve kanallar arasında biraz kaybolmanız mümkün ama korkmayın sizlere haritalar vereceğiz. Akşam hava kararmadan 1 saatlik mesafedeki Verona’ya varıyoruz. Romeo ve Juliet’in şehrinde Juliet Ev, Verona Arenası, Erbe Meydanı gezeceğimiz yerler arasında. Gece Slovenya’nın Bled kentine hareket etmek üzere yola çıkıyoruz (409 km)

16. Gün: Bled - Lübliyana - Zagreb - Belgrad (Konaklama)

 

Sabahın erken saatlerinde Slovenya’nın Bled gölüne bir gezimiz olacak. Ardından, Avrupa Yeşil Başkenti seçilen ki Balkanların en yaşanabilir Ljublijana kentinde Ljubljana Kalesi, Preseren Meydanı, Üçlü Köprü ve Dragon Köprüsü görmeye değer yerler. Nehir kenarında kafelerde oturabilir, yerel pazardan alışveriş yapabilirsiniz. Birkaç saatlik Lübliana molamızın ardından Zagreb’e geçiyoruz. Zagreb’de Zagreb Katedrali, Jelacic Meydanı ve St. Mark Kilisesi gezilecek yerler arasında. Akşam canlı müzik dinleyebileceğimiz ve keyifli zaman geçireceğimiz mekanlar için bize danışabilirsiniz. Akşam Zagreb’den ayrılıyor ve Belgrad’a (393 km) otelimize geçiyoruz. Sınır kapılarında bir gecikme olmazsa geç saatlerde dinlenmeye geçiyoruz. Geceleme Otelimizde

17.Gün: Belgrad

 

Otelimizde kahvaltı sonrası şehir turumuz başlıyor. Kalemegdan, Knez Mihailova Caddesi, Cumhuriyet Meydanı ve Skadarlija’nın gezilmesinin ardından serbest zaman. Dileyenler serbest zamanlarında Sırbistan Ulusal Müzesi ve/veya Nikola Tesla Müzesi gezebilir. Belgrad’ın bohem semti Skadarlija veya şehrin en işlek caddesi Knez Mihailova’da vakit geçirebilirler. Akşam Filibe’ye hareket etmek üzere Belgrad’dan ayrılıyoruz.

18. Gün: Filibe - İstanbul - Ankara

 

Evet her güzel şey gibi bu turun da bir sonu var. Sabah erkenden son şehrimiz Filibe’deyiz. Burayı yıllarca nasıl atladık bilemedik. Şahsi aracımızla gittiğimiz bir seyahatte karar verdik Filibe (Plovdiv) mutlaka rotada olmalı diye. Osmanlı döneminde yapılan Cumaya Cami, İstiklali andıran hareketli Kynaz Aleksandır Caddesi, Philipopolis Antik Stadyumu ile biz beğendik siz de beğeneceksiniz:) Sabah Filibe molamızın ardından kapı geçişlerinde bir gecikme olmaz ise 18.00’da İstanbul ve 23.59’da Ankara’dayız.

11 Temmuz 2023 Salı ve 29 Ağustos 2023 Salı dönüş günleridir.

Diğer Programlarımız

Konuşmayı Başlat
Yardım Edebilir Miyiz?
Merhaba, Nasıl yardımcı olabiliriz?