Fırsat Avrupa Turu – Gençler Geziyor

Fırsat Avrupa Turu

Home > Fırsat Avrupa Turu

10 Ülke 11 Şehir

750 €

Paris, Budapeşte, Prag, Viyana, Venedik, Lugano, Milano, Belgrad, Üsküp, Selanik, Sofya

 

Ödeme Takvimi

 

İlk Ödeme : 150 €uro (Kesin Kayıt Ücreti)
İkinci Ödeme : 300 €uro ( 1 Mayıs 2023 tarihine kadar)
Kalan Ödeme : 300 €uro (Hareket Günü Araçta)

* Vize ücreti başvuru işlemi sırasında alınacaktır.

Ücrete Dahil Olanlar

 

Tur süresince Konaklamalar (6 gece)
Lüks Otobüslerle Ulaşım
Panoramik Şehir Turları
Otel Kahvaltıları
Şehir Vergileri ve Ayakbastı Ücretleri

Ücrete Dahil Olmayanlar

 

En az 1 yıl geçerli pasaport
Vize Ücreti (190 €)
Yeme – İçme ve Kişisel Harcamalarınız
Müze vb. giriş ücretleri
Hizmet ve Biletleme Bedeli (750 TL)
Yurtdışı Çıkış Harcı (300 tl)
Toplu taşıma kullanımlarınız ve Venedik Vaporetto Ücreti ( 15 €)
Seyahat Sağlık Sigortası (15 €) (Vize gereksinimi olmayanlar için)

İptal İade Koşulları

 

İade Alınamayan Ücretler
– Hizmet ve Biletleme Ücreti (750 TL) iade edilmez.
– Tur Hareket tarihinden 30 günden az bir süre kalmış ise fesih (iptal) taleplerinde üçüncü kişilere yapılmış ve iade alınamayan ödemeler ile harçlar ve nedeni ile 150 €’luk tur ücreti iade edilmez.
– Vize Başvurusu Yapılmış ise Vize ücreti (190 €) iade edilmez.

İade Alınabilen Ücretler
– Tur başlangıç tarihinden önceki 30 – 90 gün ve fazlası fesih (iptal) bildirimlerinde kesinti yapılmadan yatırılan tur ücreti iade edilir
Katılımcı vize alamaz ise yatırılan tur ücreti iade edilir.

* Kredi Kartı ile ödeme yapılmış ise kart komisyon ücreti kesilerek tur bedeli iade edilir.
* Tur iade ödemelerinde, ödeme yapılan para birimi dikkate alınır. İadelerde banka havale/eft ücretleri iade edilenden kesilir.

Özetle tur tarihinden önceki son 30 güne kadar koşulsuz iade hakkınız bulunmaktadır. Ancak hiçbir suretle hizmet ve biletleme ücreti (750 TL) ile vize işlemi başlatıldı ise vize ücreti (190 €) iade edilmez.

İndirimler

 

Erken Kayıt İndirimi: 31 Ocak 2023 tarihine kadar kesin kaydınızı yaptırarak 890€ yerine 750€ ‘ya bu tura katılabilirsiniz.

Arkadaş İndirimi: Seyahate eşi arkadaşı veya bir yakını ile gelenlere kişi başı 25 € indirim uygulanır.

Ek Turlar (Tercihe Bağlı)

 

Zorunlu hiç bir ekstra tur bulunmamaktadır. Dileyen yolcular Budapeşte’de tekne turu vb. etkinliklere katılmak isterlerse acentemiz tarafından organize edilebilir.

Konaklamalar

 

SELANİK – BUDAPEŞTE – PRAG – PARİS – MİLANO – SOFYA

Konaklamaların tamamı şehir merkezindeki 3* otellerde iki kişilik odalarda kahvaltı dahil olarak gerçekleştirilecektir. Görseller geçmiş yıllarda kullandığımız otellerin oda, ortak alan veya banyo ve diğer alanlarının gerçek görselleridir.

Turlarımız

Ayrancı Mahallesi Reşat Nuri Caddesi No: 15/C Çankaya / Ankara
adresinde faaliyet gösteren
TÜRSAB Üyesi Raeda Tur Seyahat Acentemiz
güvencesiyle gerçekleştirilmektedir.

Tur Programı

1. Gün Ankara - İstanbul - Selanik (Konaklama)

 

Cuma Akşamını Cumartesiye bağlar bağlamaz 00.01’de Ankara ve 07.00’da İstanbul’dan (Anadolu Yakası ve Avrupa ayrı noktadan) katılımcılarımızın alınması ile seyahatimiz başlıyor.

(15 Temmuz ve 29 Temmuz 2023 Hareket Günü)

Öğleden hemen önce gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından Yunanistan’a giriş. Öğleden sonra da Selanik’e Atamızın doğduğu şehre varıyoruz. Atatürk Evi Müzesi, Aya Dimitri Kilisesi, Aristoteles Meydanı, Kordon, Beyaz Kule gezilecek yerler arasında. Dileyenler keyifli bir akşam yemeği için Ladadika bölgesinde zaman geçirebilirler. Geceleme Otelimizde

2.Gün: Selanik - Üsküp

 

Otelimizde kahvaltı ve kısa bir gezintiden sonra öğleden önce Selanik’ten ayrılıyoruz. Öğleden sonra ise 230 km mesafedeki Üsküp’e varıyoruz. Sırf o köfteler için bile gidilir Üsküp’e. Çevabi diye okunur hüüüp diye yutulur. 10 yıl aşkın bir süredir bu yollardayız ama sopşkadaki (salata) peynirin o basit salataya nasıl bu tadı verdiğini anlayamadık 🙂 Üsküp’te Türk mahallesi, Taş Köprü, Büyük İskender Heykeli gezilecek yerler arasında akşam olmadan da vakitlice Üsküp’ten ayrılıyoruz

3.Gün: Budapeşte (Konaklama)

 

Sabahın erken saatlerinden itibaren Orta Avrupa’nın incisi Budapeşte’deyiz. Şehrin nefes aldığı Magret Adası, Kahramanlar Meydanı, Vajdahunyad Kalesi ve Şehir Parkı, Budin Kalesi sizleri gezdireceğimiz alanlar arasında. Gezimizin hemen ardından otele giriş ve dinlenme. Kısa molanın sonrasında Vaci Caddesi, Tuna Kıyısındaki Ayakkabılar ve Parlamento Binası yürüyüş rotamızda. Dileyenler ile Tuna Nehrinde tekne turu. Muhteşem yapıların harika aydınlatıldığı bu şehirde tekne turu olmazsa olmazlarımızdan aslında. Gece eğlenmek isteyenler için Budapeşte’nin gece kulüpleri ve ruin pubları hizmetinizde.

4.Gün: Viyana - Prag (Konaklama)

 

Otelimizdeki kahvaltının ardından 243km mesafedeki Viyana kapılarına dayanacağız. Schöndrunn Sarayı, Karl Kilisesi, Hofburg Hanedanlık Sarayı, Opera Binası, 30 milyon tuğladan oluşan Belediye Binası ve tüm ihtişamı ile akşama kadar Viyana sokaklarını gezeceğiz. Geceleme için Prag’daki otelimize geç saatlerde varıyoruz.

5. Gün: Prag

 

Prag’a doyamadık diyenlerin sesine kulak verdik. Tam da Budapeşte’ye aşık olduğunuzu düşünürken çıtayı bir basamak daha yukarı taşıyan masalsı şehir Prag, UNESCO Dünya Kültür ve Doğa Mirası listesinde yer alan tarihi kent merkezi ile sizi Orta Çağ Avrupası’na götürecektir. Ülkenin en uzun nehri olan Vltava Nehri üzerinde bulunan kent, Bohemya’nın merkezinde yer almaktadır. Kaleler, Prag gettoları, kuleler, meydanlar, galeriler, müzeler, kiliseler ve abideler Prag’ın tarihini, doğasını ve kültürünü yansıtır.

Prag’da olduğunuz süre boyunca Prag Kalesi, 1357 ile 1402 yılları arasında kurulan Charles Köprüsü, Eski Kent merkezi, Wenceslas Meydanı, gotik Tyn Katedrali ve Astronomik Saat gibi önemli yapıları, Eski yahudi mahallesini, John Lennon Duvarı, Emekleyen Bebek Heykelleri, Franz Kafka Müzesini ve Dans eden evi ziyaret edebilir, otantik hediyelik eşyalar alabilirsiniz. Hamur tatlısı olan Tradelnik’i de denemenizi tavsiye ederiz. Gece Paris yolculuğumuz başlıyor.

6. Gün (Konaklama) 7. Gün: Paris

 

Günlerden Paris. Şehri karış karış gezmeye başlıyoruz. Sen Nehri üzerine kurulu bir aşk şehri. İlk gidenleriniz belki çok beğenmeyecek, evet biliyoruz Eyfel bir demir yığını ama biz bu güzel şehri size sevdireceğiz. Pantheon, Lüksemburg Bahçeleri, Aziz Michel Çeşmesi, Notr Dam Katedrali, Louvre, Tuilires Bahçesi, Concorde Meydanı ve Şanzelize caddesi üzerinden Zafer Takı’na uzanan bir gezinin ardından Ressamlar Tepesinde ve Eyfel Kulesinin altında kaliteli zaman geçirebilirsiniz. İkinci günün akşamı İsviçre yolcusuyuz. Alp dağlarının arasından sıyrılıp harika gölü ile Lugano bizleri karşılıyor olacak.

8. Gün: Lugano - Milano (Konaklama)

 

Huzur dolu bir sabaha uyanmaya ne dersiniz. Dağlarına çıkmaya pek vaktimiz olmayacak olsa da Lugano gölü İsviçre’nin harika doğasına bir örnek. Lugano ziyaretimizde güne göl kenarında bir yürüyüşle başlayabilir, San Lorenzo katedralini görebilir ardından festivallere ev sahipliği yapan ve Luganoluların buluşma noktası olan ve Neoklasik mimaride yapılan Belediye Binasının da bulunduğu Riforma meydanındaki kafe ve restoranlarda oturabilirsiniz. Riforma Meydanını kesen Nassa Caddesi de şehrin alışveriş caddesidir. Göl kenarındaki Lugano kordonunda bulunan Santa Maria degli Angioli Kilisesi, İsviçre’deki o dönemin en ünlü freskleri olarak bilinen erken bir Rönesans başyapıtına “Tutku ve Çarmıha Geriliş“e ev sahipliği yapar. Lugano’da Ciani Parkında da vakit geçirebilirsiniz. Lugano’dan öğlen ayrılıyor ve 1.5 saatlik mesafedeki ikinci şehrimiz İtalya’da modanın başkenti Milano’ya ulaşıyoruz. Otelimize yerleştikten sonra kısa bir mola verip şehri gezmeye başlıyoruz.

Milano’da Sforzesco Şatosu, dünyanın en büyük Gotik tarzdaki katedrali olan Duomo di Milano, dünyanın en eski alışveriş merkezlerinden biri olan Galleria Vittorio Emanuele II , İsa’nın son akşam yemeği freskinin yer aldığı Santa Maria delle Grazie Kilisesi ve harika freskleri bulunan önereceğimiz diğer kiliseler ile şehrin dokusu en iyi korunmuş, tarihi bölgesi Cinque Vie gezilecek yerler arasında.

9. Gün: Venedik

 

Otelimizde kahvaltının ardından 3 saatlik mesafedeki kanallar şehri Venedik’e varıyoruz… Senenin bu zamanı inanın çok sıcak ama dert etmeyin şehirdeki binalar güneşi oldukça gölgeliyor. Şehirde tahmin edersiniz ki otobüsümüz hareket edemiyor. En yakın otobüs garajında aracımızı parkedip vapuretto ile şehir merkezine gidiş ve dönüşü organize ediyoruz. Aslında bir şekilde tekne turu da yapmış oluyoruz şehirde. Toplu taşıma da oldukça pahalı o nedenle bu seçenek oldukça mantıklı. Teknemiz bizi San Marco Meydanında bırakıyor. Meydandaki San Marco Bazilikası’nın sadece içerisinin ihtişamı değil bizlerle bağı da oldukça dikkat çekici. Aziz Markos’un cesedinin kaçırılışı, Bazilikadaki Mermerlerin İstanbul’dan getirilişi hepsi turumuzda 🙂 ünlü ziyaretçileri olan üç yüzyıldır hizmet veren Cafe Florian’ın ünlü olmasa da değerli misafirleri arasında olabilirsiniz. Meydandaki kafelerden yükselen keman sesi ve müzik sizi mutlu edecek. Rialto köprüsü ve kanallar arasında biraz kaybolmanız mümkün ama korkmayın sizlere haritalar vereceğiz. Akşam Venedik’ten ayrılacağız ve Belgrad’a varacağız.

10. Gün: Belgrad - Sofya (Konaklama)

 

Dönüş rotasında Schengen sınırlarından çıkarak sabah saatlerinde Balkanların en güzel şehirlerinden Belgrad’a varıyoruz. Kalemegdan, Knez Mihailova Caddesi, Cumhuriyet Meydanı ve Belgrad’ın bohem semti Skadarlija’nın gezilmesinin ardından dileyenler Sırbistan Ulusal Müzesi ve/veya Nikola Tesla Müzesi gezebilir. Öğleden hemen sonra son Şehrimiz Sofya’ya hareket ediyoruz. Aleksander Nevski Katedrali’nden Aziz Sofya Anıtı’na kadar yürüyüş, Sofya Kilisesi Harabeleri, Banyabaşı Cami ve hoşgörü meydanı olarak adlandırılan ibadethanelerin bulunduğu alanın ve Vitosha caddesinin gezilmesi için serbest zaman. Geceleme Otelimizde

11. Gün: Sofya - İstanbul - Ankara

 

Evet her güzel şey gibi bu turun da bir sonu var. Sabah erkenden kahvaltımızın ardından yurda dönüş başlıyor. Geçişlerinde bir gecikme olmaz ise 18.00’da İstanbul ve 23.59’da Ankara’dayız.

25 Temmuz 2023 Salı ve 8 Ağustos 2023 Salı dönüş günleridir.

Diğer Programlarımız

18 Ülke 23 Şehir

1190 €

Paris, Amsterdam, Barselona, Viyana, Budapeşte, Prag, Roma, Venedik, Vatikan, Gent,  Bremen, Cannes, Nice, Monaco, Giethoorn, Andorra la Vella, Belgrad, Lübliyana, Bled Zagreb, Üsküp, Selanik, Belgrad, Filibe

Konuşmayı Başlat
Yardım Edebilir Miyiz?
Merhaba, Nasıl yardımcı olabiliriz?