fbpx

Fırsat Avrupa Turu

Home > Fırsat Avrupa Turu

12 Ülke 13 Şehir

890 €

Paris, Amsterdam, Brugge, Budapeşte, Prag, Verona, Venedik,  Lübliana, Zagreb, Belgrad, Üsküp, Selanik, Sofya

Ödeme Takvimi

 

İlk Ödeme : 190 €uro (Kesin Kayıt Ücreti)
İkinci Ödeme : 300 €uro (1 Nisan 2022 tarihine kadar)
Kalan Ödeme : 400 €uro (Hareket Günü Araçta)

* Vize ücreti başvuru işlemi sırasında alınacaktır.

Ücrete Dahil Olanlar

 

Tur süresince Konaklamalar (6 gece)
Lüks Otobüslerle Ulaşım
Panoramik Şehir Turları
Otel Kahvaltıları
Şehir Vergileri ve Ayakbastı Ücretleri

Ücrete Dahil Olmayanlar

 

1 yıl geçerli pasaport
Vize Ücreti (160 €)
Yeme – İçme ve Kişisel Harcamalarınız
Müze vb. giriş ücretleri
Yurtdışı Çıkış Harcı (50 tl)* (18 Mart 2022’de 150 TL ye Yükseltildi)
Toplu taşıma kullanımlarınız ve Venedik Vaporetto Ücreti ( 15 €)
Seyahat Sağlık Sigortası (15 €) (Vize gereksinimi olmayanlar için)

İndirimler

 

Erken Kayıt İndirimi: 31 Ocak 2022 tarihine kadar kesin kaydınızı yaptırarak 890€ yerine 790€’ya bu tura katılabilirsiniz.

Arkadaş İndirimi: Seyahate eşi, arkadaşı veya bir yakını ile gelenlere kişi başı 25 € indirim uygulanır.

* Seyahatinizden 90 gün öncesine kadar kesintisiz iade hakkınız bulunmaktadır.

Ek Turlar (Tercihe Bağlı)

 

Giethorn (30 €), Budapeşte Tekne Turu (15 €)

* Ek turlara katılım zorunlu değildir, 20 kişi altında olan ek turlar düzenlenmeyecektir.

Konaklamalar

 

SELANİK – BUDAPEŞTE – AMSTERDAM – PARİS – VENEDİK – BELGRAD

Konaklamaların tamamı şehir merkezindeki 3* otellerde iki kişilik odalarda kahvaltı dahil olarak gerçekleştirilecektir. Görseller geçmiş yıllarda kullandığımız otellerin oda, ortak alan veya banyo ve diğer alanlarının gerçek görselleridir.

Turlarımız

Fidanlık Mahallesi Sağlık 1 Sokak 55/B Çankaya / Ankara
adresinde faaliyet gösteren
TÜRSAB Üyesi Raeda Tur Seyahat Acentesi
güvencesiyle gerçekleştirilmektedir.

Tur Programı

1. Gün (1 Temmuz 2022 Hareket Günü)

 

Ankara (18.00) ve İstanbul’dan (23.59) katılımcılarımızın alınması ile seyahatimiz başlıyor. Sabaha karşı gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından Yunanistan’a giriş.

2.Gün: Selanik (Konaklama)

 

Öğlen olmadan Selanik’e, Atamızın doğduğu şehre varıyoruz. Atatürk Evi Müzesi, Aya Dimitri Kilisesi, Aristoteles Meydanı, Kordon, Beyaz Kule gezilecek yerler arasında. Aya Sofya Kilisesi, Roma Forumu ve Bey Hamamını rotanıza ekleyebilirsiniz. Dileyenler keyifli bir akşam yemeği için Ladadika bölgesinde zaman geçirebilirler. Geceleme Otelimizde

3.Gün: Üsküp

 

Selanik Otelimizde kahvaltıdan sonra 240km mesafedeki K.Makedonya’nın başkenti Üsküp’e varıyoruz. Sırf o köfteler için bile gidilir Üsküp’e. Çevabi diye okunur hüüüp diye yutulur. 10 yıldır bu yollardayız ama şopskadaki peynirin o basit salataya nasıl bu tadı verdiğini anlayamadık 🙂 Üsküp’te Türk mahallesi, Kale, Taş Köprü, Büyük İskender Heykeli gezilecek yerler arasında saat 18.00’de Üsküp’ten ayrılıyoruz

4.Gün: Budapeşte (Konaklama)

 

Sabahın erken saatlerinden itibaren Orta Avrupa’nın incisi Budapeşte’deyiz. Şehrin nefes aldığı Magret Adası, Kahramanlar Meydanı, Vajdahunyad Kalesi ve Şehir Parkı, Budin Kalesi sizleri gezdireceğimiz alanlar arasında. Gezimizin hemen ardından otele giriş ve dinlenme. Kısa molanın sonrasında Vaci Caddesi, Tuna Kıyısındaki Ayakkabılar ve Parlamento Binası yürüyüş rotamızda. Dileyenler ile Tuna Nehrinde tekne turu. Muhteşem yapıların harika aydınlatıldığı bu şehirde tekne turu olmazsa olmazlarımızdan aslında. Gece eğlenmek isteyenler için Budapeşte’nin gece kulüpleri ve ruin pubları hizmetinizde.

5. Gün: Prag

 

Tam da Budapeşte’ye aşık olduğunuzu düşünürken çıtayı bir basamak daha yukarı taşıyan masalsı şehir Prag, UNESCO Dünya Kültür ve Doğa Mirası listesinde yer alan tarihi kent merkezi ile sizi Orta Çağ Avrupası’na götürecektir. Ülkenin en uzun nehri olan Vltava Nehri üzerinde bulunan kent, Bohemya’nın merkezinde yer almaktadır. Kaleler, Prag gettoları, kuleler, meydanlar, galeriler, müzeler, kiliseler ve abideler Prag’ın tarihini, doğasını ve kültürünü yansıtır.

Prag’da olduğunuz süre boyunca Prag Kalesi, 1357 ile 1402 yılları arasında kurulan Charles Köprüsü, Eski Kent merkezi, Wenceslas Meydanı, gotik Tyn Katedrali ve Astronomik Saat gibi önemli yapıları, Eski yahudi mahallesini, Franz Kafka Müzesini ve Dans eden evi ziyaret edebilir, otantik hediyelik eşyalar alabilirsiniz. Hamur tatlısı olan Tradelnik’i de denemenizi tavsiye ederiz.

Gece 23.00’da Prag’dan ayrılıyoruz ve Amsterdam’a gece yolculuğumuz başlıyor.

6. Gün: Amsterdam (Konaklama)

 

Sabahın erken saatlerinden itibaren Amsterdam’dayız. Dileyenler ile Hollanda’nın masalsı köyü Giethoorn’a gidiyoruz. Amsterdam’daki gezi rotamızda harika yerler var elbette ama bu bisiklet şehrinde en güzeli bir bisiklet kiralayıp gezmektir. Kanallar şehrinde gezilebilecek yerler arasında Dam Meydanı, Red Light bölgesi, Rembrandt Meydanı gezilecek yerler arasında. Dam Meydanının hemen yanı başındaki balmumu heykellerinin yer aldığı Madame Tussaud müzesi ile müzeler bölgesindeki Van Gogh Müzesi ve Rijksmuseum şehirdeki sanat eserlerinin yer aldığı önemli noktalar. Mutlaka yapılacaklar arasında Manneken Pis Amsterdam’da o muhteşem patatesleri yemek ve mağazalarda peynir tadımı yapmak yer alıyor. Gece konaklamamız otelimizde.

7. Gün: Brugge - Paris (Konaklama)

 

Otelde kahvaltımızın ardından 250 km mesafedeki Brugge öğle vaktinde varmış oluyoruz. Bir yaya dostu şehirle daha birlikteyiz. Park alanına aracımızı park ettikten sonra su ve yeşilin buluştuğu bu şehrin ara sokaklarında masalsı evler arasından geçerek Markt Meydanını, Çan kulesini, Burg Meydanını’nda vakit geçiriyor, Our Lady Kilisesi ve St. John Hastanesinin yanından geçiyoruz. Brugge’de kanal turu ve waffle yemek bir gelenek oldu diyebiliriz. Sokaklarında gezmekten büyük keyif alacağınız Brugge’de çikolatalarınızı çikolata müzesinden de alabilir şehirdeki dükkanlardan da temin edebilirsiniz. Bize de ikram etmeyi unutmayın tabi 🙂 Brugge’deki geçirdiğimiz 3 saatin ardından 3 saatlik bir yolculuk ile Paris’teki otelimize varış ve dinlenme.

8. Gün: Paris

 

Günlerden Paris. Kahvaltımızın ardından şehri karış karış gezmeye başlıyoruz. Sen Nehri üzerine kurulu bir aşk şehri. İlk gidenleriniz belki çok beğenmeyecek, evet biliyoruz Eyfel bir demir yığını ama biz bu güzel şehri size sevdireceğiz. Pantheon, Lüksemburg Bahçeleri, Aziz Michel Çeşmesi, Notr Dam Katedrali, Louvre, Tuilires Bahçesi, Concorde Meydanı ve Şanzelize caddesi üzerinden Zafer Takı’na uzanan bir gezinin ardından Ressamlar Tepesinde ve Eyfel Kulesinin altında kaliteli zaman geçirebilirsiniz. Akşam 22.00’da nispeten uzun bir gece yolculuğu ile Verona’ya hareket ediyoruz.

9. Gün: Verona - Venedik (Konaklama)

 

Gözlerimizi Romeo ve Jüliet’in şehri VErona’da açıyoruz. Kuzey İtalya’nın en güzel destinasyonlarından sayılan bu şehirde Verona Katedrali, Castelvecchio, Juliet’in Evi, Erbe Meydanı, Arena di Verona, Castelvecchio ziyaret edilecek yerler arasında. Saat 13.00’te 120 km mesafedeki kanallar şehri Venedik’e hareket ediyoruz. Otelimize yerleşir yerleşmez Venedik’i keşfe başlıyoruz.

Kanallar şehri Venedik… Senenin bu zamanı inanın çok sıcak ama dert etmeyin şehirdeki binalar güneşi oldukça gölgeliyor. Şehirde tahmin edersiniz ki otobüsümüz hareket edemiyor. En yakın otobüs garajında aracımızı parkedip vapuretto ile şehir merkezine gidiş ve dönüşü organize ediyoruz. Aslında bir şekilde tekne turu da yapmış oluyoruz şehirde. Toplu taşıma da oldukça pahalı o nedenle bu seçenek oldukça mantıklı. Teknemiz bizi San Marco Meydanında bırakıyor. Meydandaki San Marco Bazilikası’nın sadece içerisinin ihtişamı değil bizlerle bağı da oldukça dikkat çekici. Aziz Markos’un cesedinin kaçırılışı, Bazilikadaki Mermerlerin İstanbul’dan getirilişi hepsi turumuzda 🙂 ünlü ziyaretçileri olan üç yüzyıldır hizmet veren Cafe Florian’ın ünlü olmasa da değerli misafirleri arasında olabilirsiniz. Meydandaki kafelerden yükselen keman sesi ve müzik sizi mutlu edecek. Rialto köprüsü ve kanallar arasında biraz kaybolmanız mümkün ama korkmayın sizlere haritalar vereceğiz.

10. Gün: Lübliana - Zagreb

 

Otelde kahvaltımızın ardından 3 saatlik yolculuk ile Lübliyana’ya varıyoruz. Geçtiğimiz yıllarda Avrupa Yeşil Başkenti seçilen bu güzel şehirde Ljubljana Kalesi, Preseren Meydanı, Üçlü Köprü ve Dragon Köprüsü görmeye değer yerler. Nehirde tekne turu tavsiye etmiyoruz ancak nehir kenarında kafelerde oturabilir, yerel pazardan alışveriş yapabilirsiniz. 15.00’da Lübliana’dan ayrılıyor ve Zagreb’e geçiyoruz. Zagreb’de Zagreb Katedrali, Jelacic Meydanı ve St. Mark Kilisesi gezilecek yerler arasında. Akşam canlı müzik dinleyebileceğimiz ve keyifli zaman geçireceğimiz mekanlar için bize danışabilirsiniz. Akşam 23.30’da Zagreb’den ayrılıyor ve Belgrad’a hareket ediyoruz.

11. Gün: Belgrad (Konaklama)

 

Dönüş rotasında AB sınırlarından çıkarak sabah saatlerinde Balkanların en güzel şehirlerinden Belgrad’a varıyoruz. Kalemegdan, Knez Mihailova Caddesi, Cumhuriyet Meydanı ve Skadarlija’nın gezilmesinin ardından otele yerleşme ve serbest zaman. Dileyenler serbest zamanlarında Sırbistan Ulusal Müzesi ve/veya Nikola Tesla Müzesi gezebilir. Belgrad’ın bohem semti Skadarlija veya şehrin en işlek caddesi Knez Mihailova’da vakit geçirebilirler. Dileyenler için Belgrad oldukça hareketli bir gece hayatı sunuyor.

12. Gün: Sofya Molası ve Dönüş (12 Temmuz 2022)

 

Evet her güzel şey gibi bu turumuzun da bir sonu var. Otelimizde kahvaltının ardından erkenden yola çıkıyoruz. Sırbistan’dan Bulgaritan’a geçince 2 saatlik bir Sofya molası veriyoruz. Aleksander Nevski Katedrali’nden Aziz Sofya Anıtı’na kadar yürüyüş, Sofya Kilisesi Harabeleri, Banyabaşı Cami ve hoşgörü meydanı olarak adlandırılan ibadethanelerin bulunduğu alanın gezilmesi ve öğle yemeği için serbest zaman. Kapı geçişlerinde bir gecikme olmaz ise 23.59.00’da İstanbul ve +06.00’da (13 Temmuz 2022) Ankara’dayız.

Diğer Programlarımız

16 Ülke 19 Şehir

1090 €

Paris, Amsterdam, Barselona, Budapeşte, Prag, Berlin, Roma, Venedik, Vatikan, Brugge,  Andorra la Vella, Belgrad, Cannes, Nice, Lübliyana, Zagreb, Üsküp, Selanik, Sofya

9 Ülke 10 Şehir

690 €

 Paris, Milano, Venedik, Budapeşte, Prag, Lugano, Belgrad, Selanik, Üsküp, Belgrad

Konuşmayı Başlat
Yardım Edebilir Miyiz?
Merhaba, Nasıl yardımcı olabiliriz?