Konfor Avrupa Turu – Gençler Geziyor

Konfor Avrupa Turu

Home > Konfor Avrupa Turu

11 Ülke 14 Şehir

1390 €

Paris, Roma, Budapeşte, Viyana, Prag, Floransa, Vatikan, Venedik, Milano, Lugano, Selanik, Üsküp, Niş, Sofya

Ödeme Takvimi

 

İlk Ödeme : 290 €uro (İlk Taksit, Hizmet ve Biletleme Bedeli)
İkinci Ödeme: 400 €uro ( 15 Haziran 2024 tarihine kadar)
Kalan Ödeme : 700 €uro (Hareket Günü Araçta)

* Vize ücreti başvuru işlemi sırasında alınacaktır.

Ücrete Dahil Olanlar

 

Tur süresince Konaklamalar (10 gece)
Lüks Otobüslerle Ulaşım
Panoramik Şehir Turları
Otel Kahvaltıları
Şehir Vergileri ve Ayakbastı Ücretleri

Ücrete Dahil Olmayanlar

 

En az 1 yıl geçerli pasaport
Vize Ücreti (190 €)
Yeme – İçme ve Kişisel Harcamalarınız
Müze vb. giriş ücretleri
Yurtdışı Çıkış Harcı (150 tl)
Toplu taşıma kullanımlarınız ve Venedik Vaporetto Ücreti ( 15 €)
Seyahat Sağlık Sigortası (15 €) (Vize gereksinimi olmayanlar için)

İptal İade Koşulları

 

İade Alınamayan Ücretler
– Hizmet ve Biletleme Ücreti (50 €) iade edilmez.
– Tur Hareket tarihinden 30 günden az bir süre kalmış ise fesih (iptal) taleplerinde üçüncü kişilere yapılmış ve iade alınamayan ödemeler ile harçlar nedeni ile 490 €’luk tur ücreti iade edilmez.
– Vize Başvurusu Yapılmış ise Vize ücreti (190 €) iade edilmez.

İade Alınabilen Ücretler
– Tur başlangıç tarihinden önceki 30 – 90 gün ve fazlası fesih (iptal) bildirimlerinde kesinti yapılmadan yatırılan tur ücreti iade edilir
Katılımcı vize alamaz ise yatırılan tur ücreti iade edilir.

* Kredi Kartı ile ödeme yapılmış ise kart komisyon ücreti kesilerek tur bedeli iade edilir.
* Tur iade ödemelerinde, ödeme yapılan para birimi dikkate alınır. İadelerde banka havale/eft ücretleri iade edilenden kesilir.

Özetle tur tarihinden önceki son 30 güne kadar koşulsuz iade hakkınız bulunmaktadır. Ancak hiçbir suretle hizmet ve biletleme ücreti (50 €) ile vize işlemi başlatıldı ise vize ücreti (190 €) iade edilmez.

İndirimler

 

Erken Kayıt İndirimi: 15 Mart 2024 tarihinden önce kaydını gerçekleştiren katılımcılara 100 € erken kayıt indirimi uygulanır. Bu tura 1490 € yerine 1390 €’ya katılabilirsiniz.

Peşin Ödeme ve Arkadaş İndirimi: Seyahate eşi arkadaşı veya bir yakını ile gelenlere veya 15 Şubat 2024 tarihine kadar peşin ödeme yapan katılımcılara 40 € indirim uygulanır.

Ek Turlar (Tercihe Bağlı)

 

Zorunlu hiç bir ekstra tur bulunmamaktadır. Dileyen yolcular Budapeşte’de tekne turu vb. etkinliklere katılmak isterlerse acentemiz tarafından organize edilecektir.

Konaklamalar

 

SELANİK/GEVGELİNİ – BUDAPEŞTE (2) – PRAG – PARİS (2) – FLORANSA – ROMA (2) – SOFYA

Konaklamalar 3-4* otellerde iki kişilik odalarda kahvaltı dahil olarak gerçekleştirilecektir. Görseller geçmiş yıllarda kullandığımız otellerin oda, ortak alan veya banyo ve diğer alanlarının gerçek görselleridir.

Turlarımız

Ayrancı Mahallesi Reşat Nuri Caddesi No: 15/C Çankaya / Ankara
adresinde faaliyet gösteren
TÜRSAB Üyesi Raeda Tur Seyahat Acentemiz
güvencesiyle gerçekleştirilmektedir.

Tur Programı

17 Ağustos 2024, Cumartesi: Yola Çıkış

 

Cumartesi Akşamı 18.00 Ankara’dan yola çıkacak otobüsümüz +01.00’de İstanbul’dan katılacak olan misafirlerimizi de alarak İpsana Sınır Kapısı’na doğru hareket edecektir.

18 Ağustos 2024, Pazar: Selanik (Konaklama)

 

Öğleden hemen önce gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından Yunanistan’a giriş. Öğleden sonra da Selanik’e Atamızın doğduğu şehre varıyoruz. Atatürk Evi Müzesi, Aya Dimitri Kilisesi, Aristoteles Meydanı, Kordon, Beyaz Kule gezilecek yerler arasında. Geceleme Selanik/Gevgelini Otelimizde

19 Ağustos 2024, Pazartesi: Üsküp

 

Otelimizdeki kahvaltımızın ardından hareket ediyor ve öğleden hemen sonra Üsküp’e varıyoruz. Sırf o köfteler için bile gidilir Üsküp’e. Çevabi diye okunur hüüüp diye yutulur. 10 yıl aşkın bir süredir bu yollardayız ama sopşkadaki (salata) peynirin o basit salataya nasıl bu tadı verdiğini anlayamadık 🙂 Üsküp’te Türk mahallesi, Tarihi Tren Garı, Taş Köprü, Büyük İskender Heykeli gezilecek yerler arasında akşam olmadan da vakitlice Üsküp’ten ayrılıyoruz.

20 Ağustos 2024, Salı: Budapeşte (Konaklama)

 

Sabahın erken saatlerinden itibaren Orta Avrupa’nın incisi Budapeşte’deyiz. Şehrin nefes aldığı Magret Adası ve Budin Kalesi sizleri gezdireceğimiz alanlar arasında. Gezimizin hemen ardından otele giriş ve dinlenme. Kısa molanın sonrasında dileyenler ile Szentendre ve Tuna Nehrinde tekne turu. Muhteşem yapıların harika aydınlatıldığı bu şehirde tekne turu olmazsa olmazlarımızdan aslında. Gece eğlenmek isteyenler için Budapeşte’nin gece kulüpleri ve ruin pubları hizmetinizde.

21 Ağustos 2024, Çarşamba: Budapeşte (Konaklama)

 

Sabahkahvaltımızı yaptıktan sonra öğleye doğru şehir turumuz başlıyor. Peşte yakasında kalan Kahramanlar Meydanı, Vajdahunyad Kalesi ve Şehir Parkı, Vaci Caddesi, Tuna Kıyısındaki Ayakkabılar ve Parlamento Binası yürüyüş rotamızda. Şehri doyasıya gezebileceğiniz bu günde Arslanlı Köprü, Tuna Nehri Bentleri ve benzersiz yapıları ile Budapeşte’ye hayran kalacaksınız. Geceleme Otelimizde. Doya doya yorulmadan gezmek için doğru turdasınız.

22 Ağustos 2024, Perşembe Viyana - Prag (Konaklama)

 

Otelimizdeki kahvaltının ardından 243km mesafedeki Viyana kapılarına dayanacağız. Schöndrunn Sarayı, Karl Kilisesi, Hofburg Hanedanlık Sarayı, Opera Binası, 30 milyon tuğladan oluşan Belediye Binası ve tüm ihtişamı ile akşama kadar Viyana sokaklarını gezeceğiz. Geceleme için Prag’daki otelimize geç saatlerde varıyoruz.

23 Ağustos 2024, Cuma: Prag

 

Prag’a doyamadık diyenlerin sesine kulak verdik. Tam da Budapeşte’ye aşık olduğunuzu düşünürken çıtayı bir basamak daha yukarı taşıyan masalsı şehir Prag, UNESCO Dünya Kültür ve Doğa Mirası listesinde yer alan tarihi kent merkezi ile sizi Orta Çağ Avrupası’na götürecektir. Ülkenin en uzun nehri olan Vltava Nehri üzerinde bulunan kent, Bohemya’nın merkezinde yer almaktadır. Kaleler, Prag gettoları, kuleler, meydanlar, galeriler, müzeler, kiliseler ve abideler Prag’ın tarihini, doğasını ve kültürünü yansıtır.

Prag’da olduğunuz süre boyunca Prag Kalesi, 1357 ile 1402 yılları arasında kurulan Charles Köprüsü, Eski Kent merkezi, Wenceslas Meydanı, gotik Tyn Katedrali ve Astronomik Saat gibi önemli yapıları, Eski yahudi mahallesini, John Lennon Duvarı, Barut Kulesini, Franz Kafka Müzesini ve Dans eden evi ziyaret edebilir, otantik hediyelik eşyalar alabilirsiniz. Hamur tatlısı olan Tradelnik’i de denemenizi tavsiye ederiz. Gece Paris yolculuğumuz başlıyor.

24 - 26 Ağustos 2024, Cumartesi - Pazartesi: Paris (Konaklama)

 

Cumartesi günü öğleye doğru Paris’e geliyoruz. Alışveriş tutkunları için outlet ve yemek molamızı veriyor ve sonrasında otelimize geçiyoruz. Otelde kısa bir dinlenmenin ardından aşk şehri Paris maceramız başlıyor. Şehri karış karış gezmeye başlıyoruz. İlk gidenleriniz belki çok beğenmeyecek, evet biliyoruz Eyfel bir demir yığını ama biz bu güzel şehri size sevdireceğiz. Pantheon, Lüksemburg Bahçeleri, Aziz Michel Çeşmesi, Notr Dam Katedrali, Louvre, Tuilires Bahçesi, Concorde Meydanı ve Şanzelize caddesi üzerinden Zafer Takı’na uzanan; Ressamlar Tepesinde ve Eyfel Kulesinin altında kaliteli zaman geçirebileceğimiz harika bir haftasonu bizi beklerken iki gecelik konaklamamızın ardından pazartesi akşamı İsviçre yolcusuyuz. Alp dağlarının arasından sıyrılıp harika gölü ile Lugano bizleri karşılıyor olacak. Dileyenler Disneylanda veya Louvre müzesine tam bir gün ayırabilecekler.

27 Ağustos 2024, Salı: Lugano - Milano - Floransa (Konaklama)

 

Huzur dolu bir sabaha uyanmaya ne dersiniz. Dağlarına çıkmaya pek vaktimiz olmayacak olsa da Lugano gölü İsviçre’nin harika doğasına bir örnek. Lugano ziyaretimizde güne göl kenarında bir yürüyüşle başlayabilir, San Lorenzo katedralini görebilir ardından festivallere ev sahipliği yapan ve Luganoluların buluşma noktası olan ve Neoklasik mimaride yapılan Belediye Binasının da bulunduğu Riforma meydanındaki kafe ve restoranlarda oturabilirsiniz. Riforma Meydanını kesen Nassa Caddesi de şehrin alışveriş caddesidir. Göl kenarındaki Lugano kordonunda bulunan Santa Maria degli Angioli Kilisesi, İsviçre’deki o dönemin en ünlü freskleri olarak bilinen erken bir Rönesans başyapıtına “Tutku ve Çarmıha Geriliş“e ev sahipliği yapar. Lugano’da Ciani Parkında da vakit geçirebilirsiniz. Lugano’dan öğlen ayrılıyor ve 1.5 saatlik mesafedeki ikinci şehrimiz İtalya’da modanın başkenti Milano’ya ulaşıyoruz.

Milano’da Sforzesco Şatosu, dünyanın en büyük Gotik tarzdaki katedrali olan Duomo di Milano, dünyanın en eski alışveriş merkezlerinden biri olan Galleria Vittorio Emanuele II gezimizin ardından konaklama için Floransa’ya geçeceğiz. Geceleme Otelimizde

28 Ağustos 2024, Çarşamba: Floransa - Roma (Konaklama)

 

Otelde kahvaltımızın ardından Floransa turumuz başlıyor. Programa şehri tepeden görebileceğimiz Michelangelo tepesi ile başlıyoruz. Sonrasında Arno nehri üzerindeki Vecchio köprüsü, Duomo Katedrali, Signoria Meydanı gezecek ve öğleden sonra Roma’ya Hareket edeceğiz. Otele giriş yaptıktan sonra ister dinlenebilir isterseniz de bir gece turu yapabilirsiniz. Geceleme Otelimizde

29 Ağustos 2024, Perşembe: Roma - Vatikan (Konaklama)

 

Turumuzun belki de en güzel şehirlerinden Roma’dayız. Roma’da gezilecek yerler arasında Kolezyum ve Roma Forumu, Aşk Çeşmesi, Pantheon, İspanyol Merdivenleri ve Castel Sant’Angelo, Venezia Meydanı, Kültür Bakanlığı binası yer alıyor. Via del Corso (via cadde demek oluyor) alışveriş için uygun bir cadde diyebiliriz. Roma’da pizza, dondurma ve o meşhur tiramisuyu yemeden olmaz. Hristiyan aleminin ruhani merkezi olan Vatikan’da benzersiz Aziz Petrus Bazilikasını ziyaret ediyoruz. Geceleme Otelimizde

30 Ağustos 2024, Cuma: Venedik

 

Otelimizde kahvaltının ardından kanallar şehri Venedik için yola çıkıyoruz… Kavurucu öğlen sıcağını yolcukukta geçirirken akşamın geç saatlerine kadar Venedik’in tadını çıkarmaya başlıyoruz. Şehirde tahmin edersiniz ki otobüsümüz hareket edemiyor. En yakın otobüs garajında aracımızı parkedip vapuretto ile şehir merkezine gidiş ve dönüşü organize ediyoruz. Aslında bir şekilde tekne turu da yapmış oluyoruz şehirde. Toplu taşıma da oldukça pahalı o nedenle bu seçenek oldukça mantıklı. Teknemiz bizi San Marco Meydanında bırakıyor. Meydandaki San Marco Bazilikası’nın sadece içerisinin ihtişamı değil bizlerle bağı da oldukça dikkat çekici. Aziz Markos’un cesedinin kaçırılışı, Bazilikadaki Mermerlerin İstanbul’dan getirilişi hepsi turumuzda 🙂 ünlü ziyaretçileri olan üç yüzyıldır hizmet veren Cafe Florian’ın ünlü olmasa da değerli misafirleri arasında olabilirsiniz. Meydandaki kafelerden yükselen keman sesi ve müzik sizi mutlu edecek. Rialto köprüsü ve kanallar arasında biraz kaybolmanız mümkün ama korkmayın sizlere haritalar vereceğiz. Akşam Venedik’ten ayrılacağız.

31 Ağustos 2024, Cumartesi: Niş- Sofya (Konaklama)

 

Dönüş rotasında Schengen sınırlarından çıkarak sabah saatlerinde Sırbistan’ın Niş şehrine varıyoruz. Niş Kalesi ve Obrenovićeva caddesi bu küçük ancak tarihi kentte gezeceğimiz yerler arasında. Ayrıca Niş’te doğan Roma İmparatoru Konstantin’in anıtı ile Kopitareva Caddesi üzerinde bulunan yazar Stevan Sremac ve onun roman karakteri Kalca’nın heykelini görebilirsiniz. Öğlen son şehrimiz Sofya için yola çıkıyoruz. Aleksander Nevski Katedrali’nden Aziz Sofya Anıtı’na kadar yürüyüş, Sofya Kilisesi Harabeleri, Banyabaşı Cami ve hoşgörü meydanı olarak adlandırılan ibadethanelerin bulunduğu alanın ve Vitosha caddesinin gezilmesinin ardından otelimize dinlenmeye geçiyoruz. Geceleme Otelimizde

1 Eylül 2024 Pazar: Sofya - İstanbul - Ankara

 

Evet her güzel şey gibi bu turun da bir sonu var. Sabah erkenden kahvaltımızın ardından yurda dönüş başlıyor. Geçişlerinde bir gecikme olmaz ise 18.00’da İstanbul ve 23.59’da Ankara’dayız.

Konuşmayı Başlat
Yardım Edebilir Miyiz?
Merhaba, Nasıl yardımcı olabiliriz?