fbpx

Konfor Avrupa Turu

Home > Konfor Avrupa Turu

11 Ülke 13 Şehir

690 €

Paris, Amsterdam, Budapeşte, Prag, Venedik, Milano, Dresden, Belgrad, Gent, Leipzig, Lübliyana, Zagreb, Sofya

Tüm Turlar Dahildir. Ekstra ödeme, Anlaşmalı Restorana Götürülmeniz veya Alışveriş Zorunluluğu yoktur. Katılımcılara teklif edilmesi de kesinlikle Yasaktır.

Ödeme Takvimi

 

İlk Ödeme : 200 €uro (Kesin Kayıt Ücreti)
İkinci Ödeme : 200 €uro ( 1 Mayıs 2019 tarihine kadar)
Kalan Ödeme : 290 €uro (Hareket Günü Araçta)

* Dilerseniz tur tarihine kadar eşit taksitlerle de ödeyebilirsiniz.

Ücrete Dahil Olanlar

 

Tur süresince Konaklamalar (7 gece)
Lüks Otobüslerle Ulaşım
Her gün Kahvaltı
Seyahat Çantası ve Seyahat Kiti
Seyahat Sağlık Sigortası
Yurtdışı Çıkış Harcı

Ücrete Dahil Olmayanlar

 

1 yıl geçerli pasaport
Vize Ücreti (130 €)
Kahvaltı Hariç Yeme – İçme ve Kişisel Harcamalarınız
Müze vb. giriş ücretleri
Toplu taşıma kullanımlarınız

İndirimler

 

Peşin Ödeme İndirimi: 15 Nisan 2019 tarihine kadar tamamlanan ödemelerde 30€ indirim kazanabilirsiniz. (Bu tura özel Nisan ayında kesin kaydını yaptıran herkese indirim uygulanacaktır)

Arkadaşını Getir İndirimini Kap Kampanyası: Seyahate bir arkadaşıyla katılanlara 40 € iki arkadaşıyla katılanlara 75 € üç arkadaşıyla katılanlara da 120 € indirim uygulanır

Konaklamalar

 

BELGRAD – BUDAPEŞTE – PRAG – PARİS (2 gece ) – VENEDİK – SOFYA

Konaklamaların tamamı şehir merkezindeki 3* otellerde iki kişilik odalarda kahvaltı dahil olarak gerçekleştirilecektir. Görseller kalınan otellerin oda, ortak alan veya banyo ve diğer alanlarının gerçek fotoğraflarıdır.

Turlarımız

Kazım Özalp Mahallesi Kuleli Sokak 89 /6 Gaziosmanpaşa / Ankara
adresinde faaliyet gösteren
TÜRSAB ÜyesiAlarga Turizm Seyahat Acentesi (A-10377)
güvencesiyle gerçekleştirilmektedir.

Tur Programı

1. Gün (2 Ağustos 2019 Hareket Günü)

 

Keyifle geçmesini umduğunuz ve tüm hazırlıkları aylar öncesinden tamamlanan seyahatimizin başladığı gün demek daha doğru olacaktır. Uzun süredir size her konuda destek olan ekibimizle tanışacağınız ve seyahat hakkında genel bilgilendirmeyi yapacağımız bu günün sabahında aracımıza ikramlıklar yüklenirken sizler için hazırladığımız ve 15 € değerindeki seyahat çantası hediyelerimiz koltuklarınızda sizi bekliyor olacak.

İlk olarak saat 18.00’da Ankara Milli Kütüphane önündeki metro durağında Ankara’dan seyahate katılacak arkadaşlarımızı aracımıza alıyor olacağız, yolda bir mola vererek İstanbul’daki arkadaşlarımızı da saat 23.59’da alarak serüvenimizi başlatacağız.

Deneyimli ekibimiz her birinizle tek tek ilgilenerek, sizlere tüm süreçler hakkında (kapı geçişleri, program özeti gibi) bir bilgilendirme yapıp sorularınızı (varsa) cevaplayacaklar.

Bu seyahatimizde ilk durağımız İstanbul’dan 953 km uzaklıkta bulunan Belgrad’dır.

2.Gün: Belgrad (Konaklama)

 

Canlılığın ve hareketliliğin sembolü olan Belgrad Avrupa’nın en eski kentlerindendir. 3,5 asır Osmanlı hakimiyetindeki Belgrad, Tuna ve Sava nehirlerinin birleştiği noktada yer almaktadır.

Kalemegdan (Belgrad Kalesi), Kale bölgesini dik kesen ve Belgrad’ın en hareketli caddesi olan Knez Mihailova, Cumhuriyet Meydanı, Eski Saray, Sava Kilisesi, Nikola Tesla Müzesi ve Ulusal Müze şehirde gezip görebileceğiniz yerler arasındadır. Sandal gezintileri ve nehirde yüzme imkanı bulacağınız Ada Ciganlija’ya da uğrayabilirsiniz.

Skadarlija ise, kentin Bohem semtidir. Burası, geleneksel restoranlarıyla ön plana çıkar. Yerel lezzetleri, keyifli müzikler eşliğinde tatmak ve akşam yemeği için mükemmel bir seçim olacaktır. Gece ise Sava nehri kenarındaki gece kulüplerinde eğlenebilirsiniz. Diğer şehirlere göre nispeten daha uygun olan Belgrad’ın, seyahatimizin başında enerjimizi yükseltecek iyi bir başlangıç olacağından emin olabilirsiniz. Belgrad’da geçirilecek süre yaklaşık 24 saattir.

* Belgrad’a öğlen ulaşılacaktır ve ertesi gün kahvaltıdan sonra öğleden önce Budapeşte’ye hareket edilecektir. (378 km)

3. Gün (Konaklama) ve 4. Gün: Budapeşte

 

Tuna Nehri’nin incisi olarak adlandırılabilecek Budapeşte; Buda, Pest ve Obuda’nın birleşmesiyle günümüzdeki haline kavuşmuştur. Tuna Nehri bent ve rıhtımları, Kale yerleşim alanı ve Adrassy caddesi UNESCO Dünya Mirası listesinde de yer almaktadır. Kale bölgesi; bulundurduğu 3 kilise, 6 müze, büyüleyici yapılar, caddeler ve meydanlar ile kentin en güzel bölgelerinden birisidir. Kaledeki Balıkçılar Burcu, Gellert Tepesi ile birlikte şehir manzarasını en güzel görebileceğiniz noktalardan birisidir., Vaci Caddesi, Tuna Nehri’nin ortasında yer alan Margaret Adası, Şehir Parkı içerisinde kalan Vajdahunyad kalesi ve Kahramanlar meydanı şehirde gezebileceğimiz yerler arasındadır. Giriş ücreti olmayan Budin Kalesi, Margaret Adası ve Kahramanlar meydanı ve arkasında kalan şehir parkına ulaşımlarınız da aracımız ile sağlanacaktır.

Oldukça hareketli bir gece hayatı da sunan Budapeşte’de Tuna nehri üzerinde yapılacak tekne turları, şehrin muhteşem aydınlatması ile ihtişam kattığı Parlamento binası ve diğer tüm yapıları görebileceğiniz güzel bir tur olacaktır. Budapeşte’de geçirilecek süre yaklaşık 30 Saattir.

* Budapeşte’ye öğleden sonra varılacak ve konaklamanın ardından ertesi gece Prag’a hareket edilecektir (527 km)

5. Gün: Prag (Konaklama)

 

Tam da Budapeşte’ye aşık olduğunuzu düşünürken çıtayı bir basamak daha yukarı taşıyan masalsı şehir Prag, UNESCO Dünya Kültür ve Doğa Mirası listesinde yer alan tarihi kent merkezi ile sizi Orta Çağ Avrupası’na götürecektir. Ülkenin en uzun nehri olan Vltava Nehri üzerinde bulunan kent, Bohemya’nın merkezinde yer almaktadır. Kaleler, Prag gettoları, kuleler, meydanlar, galeriler, müzeler, kiliseler ve abideler Prag’ın tarihini, doğasını ve kültürünü yansıtır.

Prag’da olduğunuz süre boyunca Prag Kalesi, St. George Bazilikası, 1357 ile 1402 yılları arasında kurulan Charles Köprüsü, Eski Kent merkezi, Eski Kent Konağı, Wenceslas Meydanı, gotik Tyn Katedrali ve Astronomik Saat gibi önemli yapıları, Eski yahudi mahallesini, Franz Kafka Müzesini ve Dans eden evi ziyaret edebilir, otantik hediyelik eşyalar alabilirsiniz. Hamur tatlısı olan Tradelnik’i de denemenizi tavsiye ederiz. Prag’da geçirilecek süre en az 24 Saattir.

* Prag’a sabahın erken saatlerinde varılacak ve ertesi gün Kahvaltı’dan sonra Dresden’e hareket edilecektir. (147 km)

6. Gün: Dresden - Leipzig

 

Doğu Almanya’nın incisi olarak adlandırılan Dresden, Elbe nehrinin iki yakasındaki Altstadt (eski şehir) ve Neustadt (yeni şehir) olarak ayrılmıştır. Eski şehir merkezindeki Zwinger Sarayı, Frauenkirche kilisesi, Grünes Gewölbe (yeşil kubbe) Neumarkt meydanı, Dresden kalesini ziyaret edebilir, Avrupa Balkonu olarak adlandırılan Brühl Terası’ndan yeni şehri seyredebilir hatta Augustus Brücke veya Carola köprüsünden geçerek Inner Stadt bölgesine geçip Albert Meydanı, Martin Luther Meydanı ve protestan kiliselerini ziyaret edebilirsiniz.

Almanya’daki ikinci durağımız ıhlamur ağaçlarının bulunduğu yer anlamına gelen ve 7. yüzyılda bir balıkçı köyü olarak kurulan Leipzig. Aynı zamanda Avrupa’nın en eski ikinci üniversitesinin olduğu kentte Napolyon’un yenildiği yer olan Augustus Meydanı, tarihi alanlar olan Markt (Pazar) Meydanı, Eski Belediye Binası ve Martin Luther’in reform hareketini başlattığı vaazlara ev sahipliği yapan St. Thomas Kilisesini gezebilirsiniz. Ucuzluk mağazası Primark’a alışveriş için uğrayabilirsiniz. Dresden’de geçirilecek süre en az 4 saat ve Leipzig’de 6 saattir.

* Dresden’e öğleden önce varılacak ve kalınan sürenin ardından 115 km mesafedeki Leipzig’e geçilecektir. Gece Leipzig’den Gent için yola çıkılacaktır. (705 km gece yolculuğu)

7. Gün: Amsterdam - Gent - Paris (Konaklama)

 

Su kanallarının küçük adalara böldüğü şehrin özgürlükçü duruşu ve büyüleyici atmosferi sizleri etkisi altına alacaktır. Ana ulaşım aracının bisiklet olduğu şehirde bisiklet kiralayıp keyifli bir gezintiye çıkabilir, Rijksmuseum ve Van Gogh Müzesini ziyaret edebilirsiniz. Vondelpark, Begijnhof Bahçesi, Rembrant Meydanı, Müzeler Meydanı, Kırmızı Fener Bölgesi (Redlight) ve Dam Meydanı kentin görkemli atmosferine hayat veren ve görebileceğiniz yerler arasındadır. Amsterdam’da geçirilecek süre yaklaşık 8 Saattir

Gent ziyaretimizde 1km2 alan içerisinde yer alan Aziz Nikolas Kilisesi, 14. yy’da inşa edilen Çan Kulesi, Leile nehrinin kenarında 12. yy.da inşa edilmiş olan Kontlar Kalesi, St. Michael Kilisesi ve Michale köprüsü göreceğimiz yerler arasında iken şehrin merkezi Korentmark ve Vrijdagmarkt ziyaret edeceğimiz yerlerin başında geliyor. Tarihe bir yolculuk yapacağınız Gent sokaklarında dilerseniz nehirde tekne turu yapabilir, meydanlarındaki tarihi yapıları arasında gezerken alışveriş için Veldstraat caddesini tercih edebilirsiniz. Gent’te geçirilecek süre en az 4 saattir.

* Sabahın erken saatlerinde Amsterdam’a varacağız, akşam Gent’te geçireceğimiz zamanın ardından da konaklama için Paris’e hareket edilecektir. (297 km)

8. Gün (Konaklama) ve 9.Gün: Paris

 

Seine Nehri üzerinde yer alan Dünya’nın başlıca 4 global şehrinden biri sayılan Paris’e 7. günün akşamında Gent gezimizin ardından ulaşacağız. İki gece kalacağımız ve 9. Günün akşamında Milano’ya hareket edeceğimiz şehirde Notre Dame Katedrali , Ressamlar Tepesi Montmartre‘de yer alan Sacre Coeur Bazilikası, Louvre Müzesi, Champs-Élysées (Şanzelize Caddesi), Eyfel Kulesi, Zafer Takı, Lüksemburg Bahçesi, Opera Binası, Concorde Meydanı ve Pantheon gezebileceğiniz yerler arasındadır.

Dünyanın en romantik şehri kabul edilen Paris; mimarisi, Seine nehri üzerindeki köprüleri, kafe ve restoranları, izlediğiniz filmlerin sahnelerinin çekildiği sokaklar, meydanlar ve mekanları ile sizi kendine çekmeye devam edecek. Ressamlar Tepesinden, Moulin Rouge’a yürürken dahi şehrin her noktasının ayrı bir tat verdiğini söyleyebiliriz. İki günlük programımızda dilerseniz metro ile şehrin biraz dışında kalan Disneyland’a da gidebilirsiniz. Paris’te geçirilecek süre en az 48 saattir.

* Akşam Paris’e varılacak ve iki gece konaklamanın ardından 9. Günün akşamında Milano’ya hareket edilecektir. (852 km gece yolculuğu)

10. Gün: Milano - Venedik (Konaklama)

 

Otomotiv ve moda sektörünün kalbi diyebileceğimiz Milano’da dünyanın en büyük Gotik tarzdaki katedrali olan Duomo di Milano, dünyanın en eski alışveriş merkezlerinden biri olan Galleria Vittorio Emanuele II ve dünyanın en büyük tiyatro binalarından La Scala ile Duomo’dan sonra kentin en turistik yapısı olan ortaçağ kalesi Sforzesco Şatosu, Santa Maria delle Grazie kilisesi ve Brera Sanat Galerisi gezip görebileceğimiz yerler arasındadır.

Milano’dan yeşil panjurlu evleri, su kanalları ve dar sokaklarıyla Venedik’in sizi etkileyeceğini şimdiden söyleyelim. 400 köprünün bir bütün haline getirdiği kentte San Marco Meydanı, Palazzo Ducale (Dükler Sarayı), San Marco Bazilikası, Büyük Kanal üzerine kurulmuş ilk köprü olan Rialto köprüsü, Frari Bazilikası gibi yapılar ilginizi çekeceğinden şüpheniz olmasın. Venedik’te gondola binmek biraz maliyetli olsa da bu kanallar şehrinde kaybolmak bile ayrı güzel. Calle Larga XXXII Marzo yakınlarında bulunan caddeler, ünlü Italyan markaların bulunduğu en iyi yerlerdendir. Milano’da geçirilecek süre 6 saat ve Venedik’te geçirilecek süre en az 15 saattir.

* Milano’ya sabah varılacak ve öğlen 270 km mesafedeki Venedik’e geçilecektir. Konaklama sonrası kahvaltının ardından Lübliyana’ya geçilecektir

11. Gün: Lübliyana - Zagreb

 

Lübliyana’ya genel bir bakış için en iyi yol Lübliyana Kalesi’nden şehri seyretmektir. Biz de güne Lübliyana Kalesi ile başlıyoruz turumuza, sonrasında da hemen kalenin eteklerinde İtalyan barok, rönesans ve art nouveau dönemleri eserleri arasında yürüyeceğimiz şehir merkezinde olacağız. 2016 yılında Avrupa Yeşil Başkent’i ödülü kazanan kentte Preseren Meydanı, Fransız kilisesi, Üçlü Köprü (Tromostovje), hemen çaprazındaki Pazar yerleri ve kentin simgesi Ejderha Heykelinin olduğu köprü gezebileceğiniz yerler arasındadır.

Lübliyana turumuzun ardından 143 km mesafedeki Zagreb’e geçiyoruz. Hırvatistan’ın başkentindeki turumuz ülkenin en yüksek yapısı olan Zagreb Katedrali önünde başlıyor. Ban Jelalic Meydanı, Şehrin simgesi olan ve 13. yüzyıl sonlarında inşa edilen St. Mark Kilisesi, kiliseye birkaç dakika yürüme mesafesindeki “Kırık Kalpler Müzesi”; Ilica Caddesi ve caddeyi kesen sokaklarda canlı müzik yapan mekanlarda çok güzel vakit geçirebileceğiz. Lübliyana’da geçirilecek süre 5 saat, Zagreb’de geçirilecek süre en az 6 saattir.

* Öğleden önce Lübliyana’da ve öğleden sonrasından geceye kadar da Zagreb’de olacağız.Gece Sofya’ya hareket edilecektir. (786 km gece yolculuğu)

12. Gün: Sofya (Konaklama)

 

Seyahatimizdeki son durak Bulgaristan’ın başkenti ve en büyük şehri olan Sofya’dır. Sofya programımıza şehrin sembolü olan Aleksandır Nevski katedrali ile başlıyoruz. Sonrasında birkaç dakikalık yürüme mesafesinde Hoşgörü Üçgeni olarak adlandırılan meydandaki Sofya Piskoposluğu’nun Katedrali “Sveta Nedelya” Kilisesi, Sinagog ve Banyabaşı Cami ziyaret edebilirsiniz.

Şehirde bulunduğumuz zamanda Ulusal Doğa Tarih Müzesi ve Ulusal Sanat Galerisi’ni ziyaret edebilirsiniz. Türkiye’ye dönmeden önce Billa mağazalarından alışveriş yapabilir ve sonrasında trafiğe kapalı şehrin en güzel yeri olan Vitosha caddesinde yemek molası verebileceğiz ve zaman geçirebileceğiz. Sofya’da geçirilecek süre en az 20 saattir.

Sofya’dan kahvaltı sonrası hareket edip, akşam saatlerinde önce İstanbul’da sonrasında da gece yarısında Ankara’da sizlerle vedalaşmış olacağız. Bugüne değin onca dost ve arkadaş edindiğimiz bu ailenin bir parçası olduğunuz için şimdiden teşekkür ederiz.

* Öğleden önce Sofya’ya varılacak ve ertesi gün kahvaltının ardından İstanbul’a hareket edilecektir. (552 km)

Diğer Programlarımız

15 Ülke 17 Şehir

890 €

Paris, Roma, Amsterdam, Barselona, Budapeşte, Prag, Floransa, Pisa, Vatikan, Lübliyana, Belgrad, Zagreb, Bratislava, Andora, Üsküp, Selanik, Sofya

8 Ülke 9 Şehir

490 €

Paris, Budapeşte, Prag, Venedik, Milano, Lugano, Belgrad, Selanik, Üsküp

[easy-social-share buttons=”twitter,whatsapp,sms,messenger”]