fbpx

Süper Fırsat Avrupa Turu

Home > Süper Fırsat Avrupa Turu

8 Ülke 9 Şehir

490 €

Paris, Budapeşte, Prag, Venedik, Milano, Lugano, Belgrad, Selanik, Üsküp

Tüm Turlar Dahildir. Ekstra ödeme, Anlaşmalı Restorana Götürülmeniz veya Alışveriş Zorunluluğu yoktur. Katılımcılara teklif edilmesi de kesinlikle Yasaktır.

Ödeme Takvimi (3. Otobüs)

 

İlk Ödeme : 200 €uro (Kesin Kayıt Ücreti)
Kalan Ödeme : 290 €uro ( 20 Ağustos 2019 tarihine kadar)

Ücrete Dahil Olanlar

 

Tur süresince Konaklamalar (5 gece)
Lüks Otobüslerle Ulaşım
Her gün Kahvaltı
Seyahat Çantası ve Seyahat Kiti
Seyahat Sağlık Sigortası
Yurtdışı Çıkış Harcı (15 tl)

Ücrete Dahil Olmayanlar

 

1 yıl geçerli pasaport
Vize Ücreti (130 €)
Kahvaltı Hariç Yeme – İçme ve Kişisel Harcamalarınız
Müze vb. giriş ücretleri
Toplu taşıma kullanımlarınız

İndirimler (3. Otobüs)

 

Peşin Ödeme İndirimi: 31 Temmuz 2019 tarihine kadar tamamlanan ödemelerde 30€ indirim kazanabilirsiniz.

Arkadaşını Getir İndirimini Kap Kampanyası: Seyahate bir arkadaşıyla katılanlara 40 € iki arkadaşıyla katılanlara 75 € üç arkadaşıyla katılanlara da 120 € indirim uygulanır

Konaklamalar

 

SELANİK – BUDAPEŞTE – PARİS – MİLANO – BELGRAD

Konaklamaların tamamı şehir merkezindeki 3* otellerde iki ve üç kişilik odalarda kahvaltı dahil olarak gerçekleştirilecektir. Görseller kalınan otellerin oda, ortak alan veya banyo ve diğer alanlarının gerçek fotoğraflarıdır.

Turlarımız

Kazım Özalp Mahallesi Kuleli Sokak 89 /6 Gaziosmanpaşa / Ankara
adresinde faaliyet gösteren
TÜRSAB ÜyesiAlarga Turizm Seyahat Acentesi  (A-10377)
güvencesiyle gerçekleştirilmektedir.

Tur Programı

1. Gün (29 Ağustos 2019 Hareket Günü)

 

Keyifle geçmesini umduğunuz ve tüm hazırlıkları aylar öncesinden tamamlanan seyahatimizin başladığı gün demek daha doğru olacaktır. Uzun süredir size her konuda destek olan ekibimizle tanışacağınız ve seyahat hakkında genel bilgilendirmeyi yapacağımız bu günün sabahında aracımıza ikramlıklar yüklenirken sizler için hazırladığımız ve 15 € değerindeki seyahat çantası hediyelerimiz koltuklarınızda sizi bekliyor olacak.

İlk olarak saat 18.00’da Ankara Milli Kütüphane önündeki metro durağında Ankara’dan seyahate katılacak arkadaşlarımızı aracımıza alıyor olacağız, yolda bir mola vererek İstanbul’daki arkadaşlarımızı da saat 23.59’da alarak serüvenimizi başlatacağız.

Deneyimli ekibimiz her birinizle tek tek ilgilenerek, sizlere tüm süreçler hakkında (kapı geçişleri, program özeti gibi) bir bilgilendirme yapıp sorularınızı (varsa) cevaplayacaklar.

Bu seyahatimizde ilk durağımız İstanbul’dan 596 km uzaklıkta bulunan Selanik’tir.

2.Gün: Selanik (Konaklama)

 

Seyahatimizdeki ilk durak İzmir’in ikizi, Ata’mızın doğduğu şehir Selanik. Günümüzde müze olarak ziyaretçilere açık olan ve Konsolosluk binamızın bitişiğindeki Atatürk Evi; Selanik’te şehrin koruyucusu Selanikli Aziz Dimitri’ye adanmış Bizans devrinden kalma Aya Dimitri Kilisesi ve şehrin simgesi Beyaz Kule’yi ziyaret edeceğiz (Kanuni Sultan Süleyman zamanında yapılmış bu hisar, Şehir el değiştirince simgesel olarak vaftiz edilmiş ve beyaza boyanmış, şimdilerde ise eski halini korumaktadır).

Otele yerleşme sonrasında, serbest zamanınızda denize nazır kafelerde veya ülkenin en büyük meydanlarından biri olan Aristotales meydanında zaman geçirebilirsinizsiniz. Şehirde ziyaret edebileceğiniz diğer noktalar Selanik’in tam ortasından geçen ve Roma döneminden kalma bir yol olan Egnatia çevresinde kümelenmiş Galerius Kemeri, Ayasofya Katedrali, Rotunda, Roman Forum inceleyebilirsiniz.

Ladadika Bölgesinde canlı müzik eşliğinde keyifli bir akşam yemeği yiyebilirsiniz. Selanik’te geçirilecek süre yaklaşık 24 Saattir.

* Selanik’e öğleden önce varılacak ve konaklamanın ardından ertesi gün kahvaltıdan sonra Üsküp’e hareket edilecektir (235 km)

3.Gün: Üsküp

 

Vardar nehrinin iki yakasına kurulu tarihi bir kent olan Üsküp, Osmanlı döneminin derin izlerini taşımaktadır. Makedonya Meydanı başta olmak üzere, Osmanlı döneminde yapılan 13 gözlü Taş köprü, Büyük İskender Heykeli, Üsküp Kalesi, Mustafa Paşa Cami (1492 ), Kurşunlu Han ve Üsküp Türk Çarşısı gezilmesi ve görülmesi gereken yerler arasındadır. Son 5 yılda, şehre turist çekmek amacıyla Prag ve Paris gibi şehirlerde rastlayacağınız asıllarına rastlayacağınız tarihi köprü ve yapıları (zafer takı gibi) inşa ederek çokça eleştiri alsa da Balkanlar’daki önemli bir durak olmuştur.

Sadece Türk Çarşısı için bile ziyaret edilmesi gerektiğini düşündüğümüz Üsküp’te parmaklarınızı ısırmanıza sebep olacak Çevabi (Köfte) ve basit görüntüsüne karşın oldukça lezzetli Şopska salatasını mutlaka yemenizi öneririz. Çay evlerinde Türk kahvenizi ve demleme çaylarınızı içebileceğiniz bu güzel durakta Türkçe konuşulmasına şaşırmamak gerek. Şehir aynı zamanda Türk edebiyatının önde gelen isimlerinden biri olan Yahya Kemal Beyatlı’nın da doğum yeridir. Üsküp’te geçirilecek süre yaklaşık 5-6 Saattir.

* Üsküp’e öğle vaktinde varılacak ve akşam Budapeşte’ye hareket edilecektir (809 km gece yolcuğu)

4. Gün: Budapeşte (Konaklama)

 

Tuna Nehri’nin incisi olarak adlandırılabilecek Budapeşte; Buda, Pest ve Obuda’nın birleşmesiyle günümüzdeki haline kavuşmuştur. Tuna Nehri bent ve rıhtımları, Kale yerleşim alanı ve Adrassy caddesi UNESCO Dünya Mirası listesinde de yer almaktadır. Kale bölgesi; bulundurduğu 3 kilise, 6 müze, büyüleyici yapılar, caddeler ve meydanlar ile kentin en güzel bölgelerinden birisidir. Kaledeki Balıkçılar Burcu, Gellert Tepesi ile birlikte şehir manzarasını en güzel görebileceğiniz noktalardan birisidir., Vaci Caddesi, Tuna Nehri’nin ortasında yer alan Margaret Adası, Şehir Parkı içerisinde kalan Vajdahunyad kalesi ve Kahramanlar meydanı şehirde gezebileceğimiz yerler arasındadır. Giriş ücreti olmayan Budin Kalesi, Margaret Adası ve Kahramanlar meydanı ve arkasında kalan şehir parkına ulaşımlarınız da aracımız ile sağlanacaktır.

Oldukça hareketli bir gece hayatı da sunan Budapeşte’de Tuna nehri üzerinde yapılacak tekne turları, şehrin muhteşem aydınlatması ile ihtişam kattığı Parlamento binası ve diğer tüm yapıları görebileceğiniz güzel bir tur olacaktır. Budapeşte’de geçirilecek süre yaklaşık 24 Saattir.

* Budapeşte’ye sabah saatlerinde varılacak ve konaklamanın ardından ertesi gün kahvaltıdan sonra Prag’a hareket edilecektir (527 km)

5. Gün: Prag

 

Tam da Budapeşte’ye aşık olduğunuzu düşünürken çıtayı bir basamak daha yukarı taşıyan masalsı şehir Prag, UNESCO Dünya Kültür ve Doğa Mirası listesinde yer alan tarihi kent merkezi ile sizi Orta Çağ Avrupası’na götürecektir. Ülkenin en uzun nehri olan Vltava Nehri üzerinde bulunan kent, Bohemya’nın merkezinde yer almaktadır. Kaleler, Prag gettoları, kuleler, meydanlar, galeriler, müzeler, kiliseler ve abideler Prag’ın tarihini, doğasını ve kültürünü yansıtır.

Prag’da olduğunuz süre boyunca Prag Kalesi, St. George Bazilikası, 1357 ile 1402 yılları arasında kurulan Charles Köprüsü, Eski Kent merkezi, Eski Kent Konağı, Wenceslas Meydanı, gotik Tyn Katedrali ve Astronomik Saat gibi önemli yapıları, Eski yahudi mahallesini, Franz Kafka Müzesini ve Dans eden evi ziyaret edebilir, otantik hediyelik eşyalar alabilirsiniz. Hamur tatlısı olan Tradelnik’i de denemenizi tavsiye ederiz. Prag’da geçirilecek süre yaklaşık 8 Saattir

* Prag’a öğleden sonra varılacak ve gece Paris’e hareket edilecektir (1030 km gece yolcuğu)

6. Gün (Konaklama) ve 7.Gün: Paris

 

Seine Nehri üzerinde yer alan Dünya’nın başlıca 4 global şehrinden biri sayılan Paris’te Notre Dame Katedrali , Ressamlar Tepesi Montmartre‘de yer alan Sacre Coeur Bazilikası, Louvre Müzesi, Champs-Élysées (Şanzelize Caddesi), Eyfel Kulesi, Zafer Takı, Lüksemburg Bahçesi, Opera Binası, Concorde Meydanı ve Pantheon gezebileceğiniz yerler arasındadır.

Dünyanın en romantik şehri kabul edilen Paris; mimarisi, Seine nehri üzerindeki köprüleri, kafe ve restoranları, izlediğiniz filmlerin sahnelerinin çekildiği sokaklar, meydanlar ve mekanları ile sizi kendine çekmeye devam edecek.

Ressamlar Tepesinden, Moulin Rouge’a yürürken dahi şehrin her noktasının ayrı bir tat verdiğini söyleyebiliriz. Yaklaşık iki günlük programımızda dilerseniz metro ile şehrin biraz dışında kalan Disneyland’a da gidebilirsiniz. Paris’te geçirilecek süre en az 34 saattir.

* Öğleden önce Paris’e varılacak konaklamanın ardından 7. Günün akşamında Lugano’ya hareket edilecektir (783 km gece yolculuğu)

8. Gün: Lugano - Milano (Konaklama)

 

İlk defa bu yıl programımıza aldığımız İsviçre’nin İtalya sınırında sıradağlarla çevrilmiş ve Lugano gölü kenarında kurulmuş Lugano’da güne göl kenarında bir yürüyüşle başlayabilir, San Lorenzo katedralini görebilir ardından Riforma meydanında vakit geçirebilirsiniz.

Lugano’dan sonra İtalya’nın ikinci büyük şehri olan Avrupa’nın en gelişmiş ve en zengin şehirlerinden Milano’da olacağız. Otomotiv ve moda sektörünün kalbi diyebileceğimiz bu şehirde dünyanın en büyük Gotik tarzdaki katedrali olan Duomo di Milano, dünyanın en eski alışveriş merkezlerinden biri olan Galleria Vittorio Emanuele II ve dünyanın en büyük tiyatro binalarından La Scala ile Duomo’dan sonra kentin en turistik yapısı olan ortaçağ kalesi Sforzesco Şatosu gezip görebileceğimiz yerler arasındadır. Ayrıca Leonardo Da Vinci’nin ünlü “Son Akşam Yemeği“ freskini görmek için Santa Maria delle Grazie kilise ve manastırını ya da İtalyan sanat tarihinin önemli eserlerini barındıran Brera Sanat Galerisi’ni ziyaret edebilirsiniz. Lugano’da geçirilecek süre 4 saat ve Milano’da geçirilecek süre en az 18 saattir.

* Lugano’ya sabah varılacak ve öğlen 79 km mesafedeki Milano’ya geçilecektir. Konaklama sonrası kahvaltının ardından Venedik’e geçilecektir (270 km)

9. Gün: Venedik

 

Görkemli tarihi abideleri, yeşil panjurlu evlerinin yanı sıra su kanalları ve dar sokaklarıyla Venedik’in sizi etkileyeceğini şimdiden söyleyelim. Kanallar şehri ve Maskeler şehri olarak da adlandırılan şehir yaklaşık 150 kanalla birbirine bağlı 122 adacıktan meydana gelen bir takımada üzerine kurulmuştur. 400 köprünün bir bütün haline getirdiği kentte San Marco Meydanı merkez kabul edilmektedir. 9. yüzyılda kurulan San Marco’daki Palazzo Ducale (Dükler Sarayı) Venedik Cumhuriyeti yönetiminin merkezi olmuş muhteşem bir kaledir. Bu Venedik Gotik yapıtı Duke’ün kaldığı mekân olmuştur.

San Marco Bazilikası, Büyük Kanal üzerine kurulmuş ilk köprü olan Rialto köprüsü, Frari Bazilikası gibi yapılar ilginizi çekeceğinden şüpheniz olmasın. Venedik’te gondola binmek biraz maliyetli olsa da bu kanallar şehrinde kaybolmak bile ayrı güzel. Calle Larga XXXII Marzo yakınlarında bulunan caddeler, ünlü Italyan markaların bulunduğu en iyi yerlerdendir. Venedik’de geçirilecek süre 10 saattir.

* Venedik’e öğlen varılacak ve gece Belgrad’a hareket edilecektir. (766 km gece yolculuğu)

10. Gün:Belgrad (Konaklama)

 

Canlılığın ve hareketliliğin sembolü olan Belgrad’da kaldığımız süre boyunca Kalemegdan (Belgrad Kalesi), Kale bölgesini dik kesen ve Belgrad’ın en hareketli caddesi olan Knez Mihailova, Cumhuriyet Meydanı, Eski Saray, Sava Kilisesi, Nikola Tesla Müzesi ve Ulusal Müze şehirde gezip görebileceğiniz yerler arasındadır. Sandal gezintileri ve nehirde yüzme imkanı bulacağınız Ada Ciganlija’ya da uğrayabilirsiniz.

 

Geleneksel restoranlarıyla öne çıkan Skadarlija (Belgrad’ın Bohem semti) keyifli müzikler eşliğinde akşam yemeği için mükemmel bir seçim olacaktır. Gece ise Sava nehri kenarındaki gece kulüplerinde eğlenebilirsiniz. Belgrad’da geçirilecek süre yaklaşık 24 saattir.

Belgrad’daki gecelememizin ardından otelde kahvaltımızı yapıp Türkiye’ye dönüşe geçiyoruz. Gece yarısına doğru önce İstanbul’da sonrasında da sabahın erken saatlerinde Ankara’da sizlerle vedalaşmış olacağız. Bugüne değin onca dost ve arkadaş edindiğimiz bu ailenin bir parçası olduğunuz için şimdiden teşekkür ederiz

* Otelde konakladıktan sonra 11.gün kahvaltımızı otelde yapıp İstanbul’a hareket edilecektir. (953 km)

Diğer Programlarımız

15 Ülke 17 Şehir

890 €

Paris, Roma, Amsterdam, Barselona, Budapeşte, Prag, Floransa, Pisa, Vatikan, Lübliyana, Belgrad, Zagreb, Bratislava, Andora, Üsküp, Selanik, Sofya

11 Ülke 13 Şehir

690 €

Paris, Amsterdam, Budapeşte, Prag, Venedik, Milano, Dresden, Belgrad, Gent, Leipzig, Lübliyana, Zagreb, Sofya

[easy-social-share buttons=”twitter,whatsapp,sms,messenger”]