fbpx

Efsane Avrupa Turu

Home > Efsane Avrupa Turu

15 Ülke 17 Şehir

890 €

Paris, Roma, Amsterdam, Barselona, Budapeşte, Prag, Floransa, Pisa, Vatikan, Lübliyana, Belgrad, Zagreb, Bratislava, Andora, Üsküp, Selanik, Sofya

Tüm Turlar Dahildir. Ekstra ödeme, Anlaşmalı Restorana Götürülmeniz veya Alışveriş Zorunluluğu yoktur. Katılımcılara teklif edilmesi de kesinlikle Yasaktır.

Ödeme Takvimi

 

İlk Ödeme : 250 €uro (Kesin Kayıt Ücreti)
İkinci Ödeme : 250 €uro ( 15 Nisan 2019 tarihine kadar)
Kalan Ödeme : 390 €uro (Hareket Günü Araçta)

* Dilerseniz tur tarihine kadar eşit taksitlerle de ödeyebilirsiniz.

Ücrete Dahil Olanlar

 

Tur süresince Konaklamalar (8 gece)
Lüks Otobüslerle Ulaşım
Her gün Kahvaltı
Seyahat Çantası ve Seyahat Kiti
Seyahat Sağlık Sigortası
Yurtdışı Çıkış Harcı

Ücrete Dahil Olmayanlar

 

1 yıl geçerli pasaport
Vize Ücreti (130 €)
Kahvaltı Hariç Yeme – İçme ve Kişisel Harcamalarınız
Müze vb. giriş ücretleri
Toplu taşıma kullanımlarınız

İndirimler

 

Peşin Ödeme İndirimi: 15 Nisan 2019 tarihine kadar tamamlanan ödemelerde 30€ indirim kazanabilirsiniz.

Arkadaşını Getir İndirimini Kap Kampanyası: Seyahate bir arkadaşıyla katılanlara 40 € iki arkadaşıyla katılanlara 75 € üç arkadaşıyla katılanlara da 120 € indirim uygulanır

Konaklamalar

 

SELANİK – BUDAPEŞTE – PRAG – PARİS (2 gece ) – BARSELONA – ROMA – BELGRAD

Konaklamaların tamamı şehir merkezindeki 3* otellerde iki kişilik odalarda kahvaltı dahil olarak gerçekleştirilecektir. Sadece iki otelde 4 oda üç kişiliktir. Görseller kalınan otellerin oda, ortak alan veya banyo ve diğer alanlarının gerçek fotoğraflarıdır.

Turlarımız

Kazım Özalp Mahallesi Kuleli Sokak 89 /6 Gaziosmanpaşa / Ankara
adresinde faaliyet gösteren
TÜRSAB ÜyesiAlarga Turizm Seyahat Acentesi  (A-10377)
güvencesiyle gerçekleştirilmektedir.

Tur Programı

1. Gün (12 Temmuz 2019 Hareket Günü)

 

Keyifle geçmesini umduğunuz ve tüm hazırlıkları aylar öncesinden tamamlanan seyahatimizin başladığı gün demek daha doğru olacaktır. Uzun süredir size her konuda destek olan ekibimizle tanışacağınız ve seyahat hakkında genel bilgilendirmeyi yapacağımız bu günün sabahında aracımıza ikramlıklar yüklenirken sizler için hazırladığımız ve 15 € değerindeki seyahat çantası hediyelerimiz koltuklarınızda sizi bekliyor olacak.

İlk olarak saat 18.00’da Ankara Milli Kütüphane önündeki metro durağında Ankara’dan seyahate katılacak arkadaşlarımızı aracımıza alıyor olacağız, yolda bir mola vererek İstanbul’daki arkadaşlarımızı da saat 23.59’da alarak serüvenimizi başlatacağız.

Deneyimli ekibimiz her birinizle tek tek ilgilenerek, sizlere tüm süreçler hakkında (kapı geçişleri, program özeti gibi) bir bilgilendirme yapıp sorularınızı (varsa) cevaplayacaklar.

Bu seyahatimizde ilk durağımız İstanbul’dan 596 km uzaklıkta bulunan Selanik’tir.

2.Gün: Selanik (Konaklama)

 

Seyahatimizdeki ilk durak İzmir’in ikizi, Ata’mızın doğduğu şehir Selanik. Günümüzde müze olarak ziyaretçilere açık olan ve Konsolosluk binamızın bitişiğindeki Atatürk Evi; Selanik’te şehrin koruyucusu Selanikli Aziz Dimitri’ye adanmış Bizans devrinden kalma Aya Dimitri Kilisesi ve şehrin simgesi Beyaz Kule’yi ziyaret edeceğiz (Kanuni Sultan Süleyman zamanında yapılmış bu hisar, Şehir el değiştirince simgesel olarak vaftiz edilmiş ve beyaza boyanmış, şimdilerde ise eski halini korumaktadır).

Otele yerleşme sonrasında, serbest zamanınızda denize nazır kafelerde veya ülkenin en büyük meydanlarından biri olan Aristotales meydanında zaman geçirebilirsinizsiniz. Şehirde ziyaret edebileceğiniz diğer noktalar Selanik’in tam ortasından geçen ve Roma döneminden kalma bir yol olan Egnatia çevresinde kümelenmiş Galerius Kemeri, Ayasofya Katedrali, Rotunda, Roman Forum inceleyebilirsiniz.

Ladadika Bölgesinde canlı müzik eşliğinde keyifli bir akşam yemeği yiyebilirsiniz. Selanik’te geçirilecek süre yaklaşık 24 Saattir.

* Selanik’e öğleden önce varılacak ve konaklamanın ardından ertesi gün kahvaltıdan sonra Üsküp’e hareket edilecektir (235 km)

3. Gün: Üsküp

 

Vardar nehrinin iki yakasına kurulu tarihi bir kent olan Üsküp, Osmanlı döneminin derin izlerini taşımaktadır. Makedonya Meydanı başta olmak üzere, Osmanlı döneminde yapılan 13 gözlü Taş köprü, Büyük İskender Heykeli, Üsküp Kalesi, Mustafa Paşa Cami (1492 ), Kurşunlu Han ve Üsküp Türk Çarşısı gezilmesi ve görülmesi gereken yerler arasındadır. Son 5 yılda, şehre turist çekmek amacıyla Prag ve Paris gibi şehirlerde asıllarına rastlayacağınız tarihi köprü ve yapıları (zafer takı gibi) inşa ederek çokça eleştiri alsa da Balkanlar’daki önemli bir durak olmuştur.

Sadece Türk Çarşısı için bile ziyaret edilmesi gerektiğini düşündüğümüz Üsküp’te parmaklarınızı ısırmanıza sebep olacak Çevabi (Köfte) ve basit görüntüsüne karşın oldukça lezzetli Şopska salatasını mutlaka yemenizi öneririz. Çay evlerinde Türk kahvenizi ve demleme çaylarınızı içebileceğiniz bu güzel durakta Türkçe konuşulmasına şaşırmamak gerek. Şehir aynı zamanda Türk edebiyatının önde gelen isimlerinden biri olan Yahya Kemal Beyatlı’nın da doğum yeridir. Üsküp’te geçirilecek süre yaklaşık 6-7 Saattir.

* Üsküp’e öğle vaktinde varılacak ve akşam Budapeşte’ye hareket edilecektir (809 km gece yolcuğu)

4. Gün: Budapeşte (Konaklama)

 

Tuna Nehri’nin incisi olarak adlandırılabilecek Budapeşte; Buda, Pest ve Obuda’nın birleşmesiyle günümüzdeki haline kavuşmuştur. Tuna Nehri bent ve rıhtımları, Kale yerleşim alanı ve Adrassy caddesi UNESCO Dünya Mirası listesinde de yer almaktadır. Kale bölgesi; bulundurduğu 3 kilise, 6 müze, büyüleyici yapılar, caddeler ve meydanlar ile kentin en güzel bölgelerinden birisidir. Kaledeki Balıkçılar Burcu, Gellert Tepesi ile birlikte şehir manzarasını en güzel görebileceğiniz noktalardan birisidir. Vaci Caddesi, Tuna Nehri’nin ortasında yer alan Margaret Adası, Şehir Parkı içerisinde kalan Vajdahunyad kalesi ve Kahramanlar meydanı şehirde gezebileceğimiz yerler arasındadır. Giriş ücreti olmayan Budin Kalesi, Margaret Adası ve Kahramanlar meydanı ve arkasında kalan şehir parkına ulaşımlarınız da aracımız ile sağlanacaktır.

Oldukça hareketli bir gece hayatı da sunan Budapeşte’de Tuna nehri üzerinde yapılacak tekne turları, şehrin muhteşem aydınlatması ile ihtişam kattığı Parlamento binası ve diğer tüm yapıları görebileceğiniz güzel bir tur olacaktır. Budapeşte’de geçirilecek süre yaklaşık 24 Saattir.

* Budapeşte’ye sabah saatlerinde varılacak ve konaklamanın ardından ertesi gün kahvaltıdan sonra Bratislava’ya hareket edilecektir (203 km)

5. Gün: Bratislava - Prag (Konaklama)

 

Tuna Nehri kıyısında yer alan Bratislava, hem Avusturya’ya hem de Macaristan’a sınırdır.

Avusturya mimarisi izlerini taşıyan şehirde şehrin kalbi Hlavne Meydanıdır. Bu meydanda Mozart ve Franz Liszt çocukluk zamanlarında ilk sahne gösterilerini yapmışlardır. Arnavut kaldırımlı meydan ve tüm eski şehir bölgesi araç trafiğine kapalıdır. Aheste aheste yürüyüp, tarihi binaları rahatlıkla inceleyerek dilediğiniz kadar fotoğraf çekebilirsiniz. Meydanın ortasındaki 1572’de yapılmış Maximilian Çeşmesi insanların buluşma noktasıdır.

Küçük ve oldukça şirin bu şehirde geçirilen sürede Bratislava’ya özgü olan, Slovakya’nın ulusal yemeği; Bryndové haluisky’yi (koyun peyniri ile yapılan patates köftesidir) denemenizi tavsiye ederiz. Bratislava’da hem yemek yemek hem de tarihi kent meydanını rahatlıkla gezebileceğiniz bir süre ayrıldığından emin olabilirsiniz. Bratislava’da geçirilecek süre yaklaşık 4-5 Saattir

* Bratislava’ya öğle vaktinde varılacak ve gece konaklaması için Prag’a geçilecektir (328 km)

6. Gün: Prag

 

Tam da Budapeşte’ye aşık olduğunuzu düşünürken çıtayı bir basamak daha yukarı taşıyan masalsı şehir Prag, UNESCO Dünya Kültür ve Doğa Mirası listesinde yer alan tarihi kent merkezi ile sizi Orta Çağ Avrupası’na götürecektir. Ülkenin en uzun nehri olan Vltava Nehri üzerinde bulunan kent, Bohemya’nın merkezinde yer almaktadır. Kaleler, Prag gettoları, kuleler, meydanlar, galeriler, müzeler, kiliseler ve abideler Prag’ın tarihini, doğasını ve kültürünü yansıtır.

Prag’da olduğunuz süre boyunca Prag Kalesi, St. George Bazilikası, 1357 ile 1402 yılları arasında kurulan Charles Köprüsü, Eski Kent merkezi, Eski Kent Konağı, Wenceslas Meydanı, gotik Tyn Katedrali ve Astronomik Saat gibi önemli yapıları, Eski yahudi mahallesini, Franz Kafka Müzesini ve Dans eden evi ziyaret edebilir, otantik hediyelik eşyalar alabilirsiniz. Hamur tatlısı olan Tradelnik’i de denemenizi tavsiye ederiz. Prag’da geçirilecek süre yaklaşık 24 Saattir.

* Prag’a bir önceki gün akşamında varılacak ve konaklamanın ardından akşam Amsterdam’a hareket edilecektir (877 km gece yolcuğu)

7. Gün: Amsterdam - Paris (Konaklama)

 

Armstel Nehri’nin kıyılarında bir balıkçı köyü olarak kurulan ve 2018 yılında 8.5 milyon ziyaretçiyle Avrupa’nın ilk on turistik kentinden biri olan Amsterdam maceramız sabahın erken saatlerinde başlıyor. Üçte biri su ve göllerle kaplı olan ve su kanallarının küçük adalara böldüğü şehrin özgürlükçü duruşu ve büyüleyici atmosferi sizleri etkisi altına alacaktır.

Ana ulaşım aracının bisiklet olduğu şehirde bisiklet kiralayıp keyifli bir gezintiye çıkabilirsiniz. Bir müze kenti de olan Amsterdam’da Rijksmuseum ve Van Gogh Müzesini ziyaret edebilir, yine müzeye dönüştürülen Anne Frank ve ressam Rembrant’ın kaldığı evleri görebilirsiniz.

Vondelpark, Begijnhof Bahçesi, Rembrant Meydanı, Müzeler Meydanı, Kırmızı Fener Bölgesi (Redlight) ve Dam Meydanı kentin görkemli atmosferine hayat veren ve görebileceğiniz yerler arasındadır. Akşam Amsterdam’dan hareket ederek iki gece – iki gün kalacağımız Paris’e yola çıkacağız. Amsterdam’da geçirilecek süre yaklaşık 12 Saattir

* Amsterdam’a sabahın erken saatlerinde varılacak ve geceleme için Paris’e geçilecektir (502 km)

8. Gün (Konaklama) ve 9.Gün: Paris

 

Seine Nehri üzerinde yer alan Dünya’nın başlıca 4 global şehrinden biri sayılan Paris’e 7. günün gecesinde Amsterdam gezimizin ardından ulaşacağız. İki gece kalacağımız ve 9. Günün akşamında Andora’ya hareket edeceğimiz şehirde Notre Dame Katedrali, Ressamlar Tepesi Montmartre‘de yer alan Sacre Coeur Bazilikası, Louvre Müzesi, Champs-Élysées (Şanzelize Caddesi), Eyfel Kulesi, Zafer Takı, Lüksemburg Bahçesi, Opera Binası, Concorde Meydanı ve Pantheon gezebileceğiniz yerler arasındadır.

Dünyanın en romantik şehri kabul edilen Paris; mimarisi, Seine nehri üzerindeki köprüleri, kafe ve restoranları, izlediğiniz filmlerin sahnelerinin çekildiği sokaklar, meydanlar ve mekanları ile sizi kendine çekmeye devam edecek. Ressamlar Tepesinden, Moulin Rouge’a yürürken dahi şehrin her noktasının ayrı bir tat verdiğini söyleyebiliriz. İki günlük programımızda dilerseniz metro ile şehrin biraz dışında kalan Disneyland’a da gidebilirsiniz. Paris’te 2 gece 2 gün kalınacaktır.

* 7. Günün gecesinde Paris’e varılacak ve iki gece konaklamanın ardından 9. Günün akşamında Andorra’ya hareket edilecektir (857 km gece yolculuğu)

10. Gün: Andorra la Vella - Barselona (Konaklama)

 

Dünyanın en küçük ülkeleri arasında yer alan Andora, Fransa ve İspanya arasında yer alır. Haritada dahi bulmakta zorluk çekeceğiniz bu ülke girişinde taş evleri ve muhteşem doğası ile dikkatinizi çekecektir. Gelirinin neredeyse tamamını turizm gelirlerinden elde eden şehrin en önemli özelliklerinden birisi vergisiz alışveriş cenneti olmasıdır. Kozmetik, giyim, aksesuar, elektronik ve hatta yiyecek-içeceğe kadar birçok markanın yer aldığı 2000’den fazla mağaza bulunmaktadır.

 

Çoğu Avrupa şehrinde olduğu gibi burası da yeni ve eski şehir diye ikiye ayrılmış durumdadır. Şehri bir başından sonuna kadar yürümek yarım saat aldığı için her tarafını kolayca ziyaret edebilirsiniz. Tarihi Şehir, Casa de la Vall, Kent Meydanı ve Saint Esteve Kilisesi gezilebilecek yerler arasındadır

Alışveriş durağı olarak programımıza eklediğimiz bu şehirde öğle vaktinde uzun bir siesta (öğle tatili) olduğundan sabahın erken saatlerinde Andorra’ya varıp öğleden hemen sonra Barselona’ya hareket edilecektir. Andorra’da geçirilecek süre yaklaşık 6 Saattir.

* Andorra la Vella’ya sabahın erken saatlerinde varılacak ve öğle tatili zamanında şehirden ayrılarak 199 km uzaklıktaki Barselona’ya gidilecektir.

11. Gün: Barselona

 

İspanya’nın Katalunya özerk bölgesinin başkentidir. Ayrıca Gaudi’nin başını çektiği modernizm akımıyla planlanmış bu Akdeniz kentinde deniz, kum güneş ve eğlence hayatı iç içe geçmişken, müzeleri ve mimari özelliğiyle kent, kültür turizmi için gelenler için de oldukça doyurucudur.

Barselona’da kaldığımız süre boyunca şehrin en önemli simgesi olan Sagrada Familia Kilisesi’ni görebilir; 2km2 lik bir alanda yer alan Casa Mıla , Casa Batllo, Katalunya Meydanını, şehrin en işlek caddesi olan La Rambla Caddesini, Barselona’nın en meşhur Pazar yeri La Boqueria ve Gotik köprüyü ve sokaklarını gezebilirsiniz.

Şehrin biraz dışında kalan Park Güell’e birlikte gidiyoruz ve dileyenleri Nou Camp stadına bırakıyoruz. Birkaç saatinizi Barselonata plajında denize girmeye ayırabilirsiniz. Konaklayacağımız gece ise dileyenlerle gece klubünde eğlenmeye de gideceğiz. Barselona’da geçirilecek süre yaklaşık 30 Saattir.

* Barselona’ya bir önceki gün öğleden sonra varılacak ve konaklamanın ardından akşam Pisa (italya) için yola çıkılacaktır. (1018 km gece yolculuğu)

12. Gün: Pisa – Floransa - Roma (Konaklama)

 

Sabahın erken saatlerinde Pisa’ya varıyoruz. 2 saat ayırdığımız sürede UNESCO Dünya Mirasları listesinde yer alan ve mucizeler meydanı olarak adlandırılan alanda yer alan Ünlü Eğik Pisa Kulesi ve Katedralini gezebilirsiniz. Sonrasında 90km (1 saatlik) yolculuğun sonunda Michelangelo tepesinden Floransa şehrini seyre başlıyoruz. Rönesans mimarisinin ve Toskana bölgesinin başkenti Floransa’da meşhur köprü Ponte Vecchio, muhteşem kubbesi ile ünlü Floransa Katedrali (Duomo) Rönesans heykel sanatının bir başyapıtı kabul edilen ve Signoria Meydanı’nda bir kopyası olan Davud Heykeli’ni görebilirsiniz. Sokaklarında dahi gezmekten büyük keyif alacağınız ancak nispeten pahalı bu şehirde Rönesans ustalarının eserlerini görmek için Uffizi Müzesi veya orijinal Davud heykelinin ve çoğunlukla Michelangelo eserlerinin olduğu Galeria Della Accademia’yı ziyaret edebilirsiniz.

Floransa ziyaretinden sonra konaklama için Roma’ya geçiyoruz. Pisa’da geçirilecek süre 2 saat ve Floransa’da geçirilecek süre de en az 6 saattir.

* Pisa – Floransa arası 90 km olup sabah Pisa’da öğlen – akşam arası Floransa’da olup çok geç olmadan 274 km mesafedeki Roma’ya gideceğiz ve otele yerleşeceğiz.

13. Gün: Roma - Vatikan

 

Roma İmparatorluğu ve günümüzde de İtalya’nın başkenti olan Roma’yı oteldeki kahvaltımızdan hemen sonra karış karış gezmeye başlıyoruz Bir açık hava müzesi sayılan bu şehirde Kolezyum, Pantheon, İspanyol Merdivenleri, Fontana di Trevi (Aşıklar Çeşmesi olarak bilinir), Sant’Angelo Kalesi ve Constantine Takı gezip göreceğiniz yerler arasındadır. Dilerseniz Roma Forumu ve Katoliklerin ruhani lideri Papa’nın yaşadığı ve Roma sınırları içerisinde yer alan San Pietro (Aziz Petrus) meydanı ve Bazilikası Vatikan’daki duraklarınız arasında olacaktır.

2800 yıllık tarihiyle, Ortaçağ, Barok ve Rönesans mimarisinin izlerini taşıyan kentin meydanlarındaki (Popolu, Navona, Venedik) hareketlilik size Roma’yı sevdirmek için dahi yeterli olacaktır. Pizza, makarna ve dondurmaları ile dünyaca meşhur İtalyanların bu lezzetlerini tadacağınız iyi lezzet durakları konusunda sizlere önerilerde bulunuyor olacağız. Roma’da geçirilecek süre en az 24 saattir.

* Roma’ya bir önceki gece varılacak ve bir sonraki gece Lübliyana’ya hareket edeceğiz. (755 km gece yolculuğu)

14. Gün: Lübliyana - Zagreb

 

Lübliyana’ya genel bir bakış için en iyi yol Lübliyana Kalesi’nden şehri seyretmektir. Biz de güne Lübliyana Kalesi ile başlıyoruz turumuza, sonrasında da hemen kalenin eteklerinde İtalyan barok, rönesans ve art nouveau dönemleri eserleri arasında yürüyeceğimiz şehir merkezinde olacağız. 2016 yılında Avrupa Yeşil Başkent’i ödülü kazanan kentte Preseren Meydanı, Fransız kilisesi, Üçlü Köprü (Tromostovje), hemen çaprazındaki Pazar yerleri ve kentin simgesi Ejderha Heykelinin olduğu köprü gezebileceğiniz yerler arasındadır.

Lübliyana turumuzun ardından 143 km mesafedeki Zagreb’e geçiyoruz. Hırvatistan’ın başkentindeki turumuz ülkenin en yüksek yapısı olan Zagreb Katedrali önünde başlıyor. Ban Jelalic Meydanı, Şehrin simgesi olan ve 13. yüzyıl sonlarında inşa edilen St. Mark Kilisesi, kiliseye birkaç dakika yürüme mesafesindeki “Kırık Kalpler Müzesi”; Ilica Caddesi ve caddeyi kesen sokaklarda canlı müzik yapan mekanlarda çok güzel vakit geçirebileceğiz. Lübliyana’da geçirilecek süre en az 5 saat, Zagreb’de geçirilecek süre en az 7 saattir.

* Sabah – öğle saatleri arasında Lübliyana’da ve öğleden sonrasından geceye kadar da Zagreb’de olacağız.Gece Belgrad’a hareket edilecektir. (393 km gece yolculuğu)

15. Gün: Belgrad (Konaklama)

 

Canlılığın ve hareketliliğin sembolü olan Belgrad Avrupa’nın en eski kentlerindendir. 3,5 asır Osmanlı hakimiyetindeki Belgrad, Tuna ve Sava nehirlerinin birleştiği noktada yer almaktadır.

Kalemegdan (Belgrad Kalesi), Kale bölgesini dik kesen ve Belgrad’ın en hareketli caddesi olan Knez Mihailova, Cumhuriyet Meydanı, Eski Saray, Sava Kilisesi, Nikola Tesla Müzesi ve Ulusal Müze şehirde gezip görebileceğiniz yerler arasındadır. Sandal gezintileri ve nehirde yüzme imkanı bulacağınız Ada Ciganlija’ya da uğrayabilirsiniz.

Skadarlija ise, kentin Bohem semtidir. Burası, geleneksel restoranlarıyla ön plana çıkar. Yerel lezzetleri, keyifli müzikler eşliğinde tatmak ve akşam yemeği için mükemmel bir seçim olacaktır. Gece ise Sava nehri kenarındaki gece kulüplerinde eğlenebilirsiniz. Diğer şehirlere göre nispeten daha uygun olan Belgrad, seyahatimizin sonlarında üzerimize çöken hüznü atacağımız çok güzel bir durak olacağından emin olabilirsiniz. Belgrad’da geçirilecek süre yaklaşık 24 saattir.

* Sabah Belgrad’a varacağız ve ertesi gün kahvaltının ardından Sofya’ya hareket edeceğiz. (394 km)

16. Gün: Sofya

 

Seyahatimizdeki son durak Bulgaristan’ın başkenti ve en büyük şehri olan Sofya’dır. Sofya programımıza şehrin sembolü olan Aleksandır Nevski katedrali ile başlıyoruz. Sonrasında birkaç dakikalık yürüme mesafesinde Hoşgörü Üçgeni olarak adlandırılan meydandaki Sofya Piskoposluğu’nun Katedrali “Sveta Nedelya” Kilisesi, Sinagog ve Banyabaşı Cami ziyaret edebilirsiniz.

Şehirde bulunduğumuz zaman aralığı müzeleri gezmek için uygun bir zaman aralığı olmayacaktır ancak Türkiye’ye dönmeden önce Billa gibi mağazalardan alışveriş yapabilir ve sonrasında trafiğe kapalı şehrin en güzel yeri olan Vitosha caddesinde yemek molası verebileceğiz ve zaman geçirebileceğiz. Sofya’da geçirilecek süre 6 saattir.

Sofya’dan gece hareket edip, sabahın erken saatlerinde önce İstanbul’da sonrasında da öğle vaktinde Ankara’da sizlerle vedalaşmış olacağız. Bugüne değin onca dost ve arkadaş edindiğimiz bu ailenin bir parçası olduğunuz için şimdiden teşekkür ederiz.

* Öğleden sonra Sofya’ya varılacak ve gece İstanbul’a hareket edilecektir. (552 km gece yolculuğu)

Diğer Programlarımız

11 Ülke 13 Şehir

690 €

Paris, Amsterdam, Budapeşte, Prag, Venedik, Milano, Dresden, Belgrad, Gent, Leipzig, Lübliyana, Zagreb, Sofya

8 Ülke 9 Şehir

490 €

Paris, Budapeşte, Prag, Venedik, Milano, Lugano, Belgrad, Selanik, Üsküp

[easy-social-share buttons=”twitter,whatsapp,sms,messenger”]