Kuzey Avrupa Turu – Gençler Geziyor

Kuzey Avrupa Turu

Home > Kuzey Avrupa Turu

12 Ülke 17 Şehir

1590 €

Krakow, Varşova, Riga, Tallin, Stokholm, Malmö, Kopenhag, Odense, Hamburg, Karlovy Vary, Prag, Viyana, Budapeşte, Bükreş, Belgrad, Szeged, Rusçuk

Ödeme Takvimi

 

İlk Ödeme : 90 €uro (İlk Taksit, Hizmet ve Biletleme Bedeli)
İkinci Ödeme : 300 € (15 Şubat 2024 tarihine kadar)
Üçüncü Ödeme: 400 €uro ( 15 Mayıs 2024 tarihine kadar)
Kalan Ödeme : 800 €uro (Hareket Günü Araçta)

* Vize ücreti başvuru işlemi sırasında alınacaktır.

Ücrete Dahil Olanlar

 

Tur süresince Konaklamalar (9 gece)
Lüks Otobüslerle Ulaşım
Tallin – Stokholm arası Feribot Yolculuğu
Panoramik Şehir Turları
Otel Kahvaltıları
Şehir Vergileri ve Ayakbastı Ücretleri

Ücrete Dahil Olmayanlar

 

En az 1 yıl geçerli pasaport
Vize Ücreti (190 €)
Yeme – İçme ve Kişisel Harcamalarınız
Müze vb. giriş ücretleri
Yurtdışı Çıkış Harcı (150 tl)
Toplu taşıma kullanımlarınız
Seyahat Sağlık Sigortası (15 €) (Vize gereksinimi olmayanlar için)

İptal İade Koşulları

 

İade Alınamayan Ücretler
– Hizmet ve Biletleme Ücreti (50 €) iade edilmez.
– Tur Hareket tarihinden 30 günden az bir süre kalmış ise fesih (iptal) taleplerinde üçüncü kişilere yapılmış ve iade alınamayan ödemeler ile harçlar ve nedeni ile 490 €’luk tur ücreti iade edilmez.
– Vize Başvurusu Yapılmış ise Vize ücreti (190 €) iade edilmez.

İade Alınabilen Ücretler
– Tur başlangıç tarihinden önceki 30 – 90 gün ve fazlası fesih (iptal) bildirimlerinde kesinti yapılmadan yatırılan tur ücreti iade edilir
Katılımcı vize alamaz ise yatırılan tur ücreti iade edilir.

* Kredi Kartı ile ödeme yapılmış ise kart komisyon ücreti kesilerek tur bedeli iade edilir.
* Tur iade ödemelerinde, ödeme yapılan para birimi dikkate alınır. İadelerde banka havale/eft ücretleri iade edilenden kesilir.

Özetle tur tarihinden önceki son 30 güne kadar koşulsuz iade hakkınız bulunmaktadır. Ancak hiçbir suretle hizmet ve biletleme ücreti (50 €) ile vize işlemi başlatıldı ise vize ücreti (190 €) iade edilmez.

İndirimler

 

Erken Kayıt İndirimi: 15 Mart 2024 tarihinden önce kaydını gerçekleştiren katılımcılara 160 € erken kayıt indirimi uygulanır. Bu tura 1750 € yerine 1590 €’ya katılabilirsiniz.

Peşin Ödeme ve Arkadaş İndirimi: Seyahate eşi arkadaşı veya bir yakını ile gelenlere veya 15 Mart 2024 tarihine kadar peşin ödeme yapan katılımcılara 40 € indirim uygulanır.

Ek Turlar (Tercihe Bağlı)

 

Zorunlu hiç bir ekstra tur bulunmamaktadır. Dileyen yolcular Budapeşte’de tekne turu vb. etkinliklere katılmak isterlerse acentemiz tarafından organize edilecektir.

Konaklamalar

 

BELGRAD – VARSOVA – TALLİN – KOPENHAG – HAMBURG – PRAG – BUDAPEŞTE (2) – RUSÇUK

Konaklamalar 3-4* otellerde iki kişilik odalarda kahvaltı dahil olarak gerçekleştirilecektir. Görseller geçmiş yıllarda kullandığımız otellerin oda, ortak alan veya banyo ve diğer alanlarının gerçek görselleridir.

Turlarımız

Ayrancı Mahallesi Reşat Nuri Caddesi No: 15/C Çankaya / Ankara
adresinde faaliyet gösteren
TÜRSAB Üyesi Raeda Tur Seyahat Acentemiz
güvencesiyle gerçekleştirilmektedir.

Tur Programı

26 Temmuz 2024, Cuma : Yola Çıkış

 

Cuma Akşamı 22.00’da, Aracımız misafirlerimizi İstanbul Alibeyköy Cep Otogarı’ndan alarak Kapıkule Sınır Kapısı’na doğru hareket edecektir.

27 Temmuz 2023, Cumartesi: Belgrad (Konaklama)

 

Türkiye – Bulgaristan ve Bulgaristan – Sırbistan sınırlarını sabaha karşı geçtikten sonra gerekli molalarımızı da vererek öğle vaktinde ilk durağımız Belgrad’a varıyoruz. Kalemegdan, Knez Mihailova Caddesi, Cumhuriyet Meydanı gezi rotamızda, akşam ise bohem semt Skadarlija’nın keyfini süreceğiz. Dileyenler gün içindeki serbest zamanımızda Sırbistan Ulusal Müzesi ve/veya Nikola Tesla Müzesi gezebilir. Geceleme otelimizde.

28 Temmuz 2024, Pazar: Szeged

 

Otelimizdeki kahvaltımızın ardından Schengen alanına girmek üzere Macaristan’ın Szeged kentine doğru yola çıkıyoruz. Kapı ve gümrük geçişlerinin ardından öğleden hemen sonra varıyoruz. Tisa nehri bentlerine kurulu küçük ve şirin bu Macar kentinde Birinci Dünya Savaşı’ndaki askerlerin anısına yapılan Kahramanlar Kapısı, Szeged halkınca Dömötör Kulesi olarak adlandırılan 4.yy da yaşamış olan Selanikli Aziz Demetrius anısına yapılmış 11. yy eseri Saint Demetrius Kilisesinden kalma Szeged Demetrius Kulesi, Katedral Meydanı, Müzik Saati ve Dugonics meydanı gezi rotamızda olacak. Serbest zamanımızın da ardından Polonya Krakow’a hareket ediyoruz.

29 Temmuz 2024, Pazartesi: Krakow - Varşova (Konaklama)

 

Sabahın erken saatlerinden itibaren Polonya’dayız. Schengen alanına girdiğimiz için kapı ve gümrük kontrolleri olmadığından ülke geçişlerimiz artık birer şehirlerarası seyahat gibi olmakta. Avrupa Kültür Başkenti’de seçilen Krakow’da temelleri 11. yy da atılan Wawelska katedrali, Aziz Francis Kilisesi, 13. yüzyıldan kalma büyük Orta Çağ şehir meydanı, Floriańska caddesi ve dar bir bant içinde uzanan Planty Parkı gezilecek yerler arasında. Krakow’dan öğleden sonra ayrılıp akşam saatlerinde Varşova’ya varıyoruz. Geceleme Otelimizde. Dileyenler istirahat dileyenler de bir gece gezmesinde bulabilirler kendilerini.

30 Temmuz 2024, Salı: Varşova

 

Otelde kahvaltımızın ardından Dünya’nın ve Polonya’nın önemli kültür kentlerinden Varşova gezimiz başlıyor. Elbette Polonya’da Sovyetler dönemine ait izlerde bizi tarihin tozlu sayfalarına götürüyor olacak. Viyana kuşatmasında Avusturya’nın yardımına koşarak Avrupa’da Türk ilerlemesine izin vermeyen ve bu sebeple de Lehler için bir kahraman olan kral III. Jan Sobieski adına yapılmış olan ve şehrin biraz dışında kalan Wilanow Sarayı, vakti zamanında şehrin emniyeti için inşa edilmiş Barbikan, eski şehir merkezi gezi rotamızda. Müze severlr için etkileşimli deney düzeneklerinin yer aldığı Kopernik Bilim Merkezi ve Varşova Ulusal Müzesi için yeterli serbest zamanı ayırıyor olacağız. Tüm gün Varşova’ya doyduktan sonra geç saatlerde Riga için yola çıkacağız.

31 Temmuz 2024, Çarşamba: Riga - Tallin (Konaklama)

 

Sabah gözlerimizi Letonya’da açıyoruz. Otobüslü Avrupa turlarının belki de en keyifli yanı da bu olsa gerek. Her gün yeni bir şehre uyanmak… Bu sabah da bir yanı Baltık denizi bir yanı da uzun süre hakimiyeti altında kaldıkları Ruslar ile çevrili nüfus ve ekonomi bakımından küçük ülke Letonya’dayız. Gotik yapıları, meydanları ve sokakları ile size kendini sevdirecek bu başkentte Bağımsızlık Savaşı’nda ölen askerlerin anısına yaptırılan 42 metre yüksekliğindeki Özgürlük Anıtını, ortodox katedrallerini, Riga kalesini (yüksek surlar, tablayalar beklemeyiniz), kulelerindeki kedi heykelleri ile ünlü yapıyı, Riga Katedrali ve meydanını geziyor olacağız. Akşam geç olmadan da 300 km mesafedeki Tallin’e ertsi gün gezmek üzere geçiyoruz. Geceleme otelde

1 Ağustos 2024, Perşembe: Tallin

 

2 Ağustos 2024, Cuma: Stokholm

 

3 Ağustos 2024, Cumartesi: Malmö - Kopenhag (Konaklama)

 

4 Ağustos 2024, Pazar: Odensa - Hamburg (Konaklama)

 

5 Ağustos 2024, Pazartesi: Hamburg

 

6 Ağustos 2024, Salı: Prag (Konaklama)

 

Orta Avrupa’nın büyüleyici kenti Prag’da uyanmak ayrı bir mutluluk vereceğinden emin olabilirsiniz. UNESCO Dünya Kültür ve Doğa Mirası listesinde yer alan tarihi kent merkezi ile sizi Orta Çağ Avrupası’na götürecektir. Prag’da olduğunuz süre boyunca Prag Kalesi, 1357 ile 1402 yılları arasında kurulan Charles Köprüsü, Eski Kent merkezi, Wenceslas Meydanı, gotik Tyn Katedrali ve Astronomik Saat gibi önemli yapıları, Eski yahudi mahallesini, John Lennon Duvarı, Barut Kulesini, Franz Kafka Müzesini ve Dans eden evi ziyaret edebilir, otantik hediyelik eşyalar alabilirsiniz. Hamur tatlısı olan Tradelnik’i de denemenizi tavsiye ederiz. Geceleme Otelimizde

7 Ağustos 2024, Çarşamba: Viyana - Budapeşte (Konaklama)

 

Otelimizdeki kahvaltının ardından 335 km mesafedeki Viyana kapılarına dayanacağız. Karl Kilisesi, Hofburg Hanedanlık Sarayı, Opera Binası, 30 milyon tuğladan oluşan Belediye Binası ve tüm ihtişamı ile akşama kadar Viyana sokaklarını gezeceğiz. Sonrasında ise iki gece kalacağımız Budapeşte’deki otelimize geç saatlerde varıyoruz. Geceleme Otelimizde

8 - 9 Ağustos 2024, Perşembe (Konaklama) - Cuma: Budapeşte

 

Otelimizdeki kahvaltının ardından şehri deneyimlemeye başlıyoruz. İki günlük programımıza herşeyi sığdırdığımızdan emin olabilirsiniz. Şehrin nefes aldığı Magret Adası, Budin Kalesi, Peşte yakasında yer alan Kahramanlar Meydanı, Vajdahunyad Kalesi ve Şehir Parkı, Vaci Caddesi, Tuna Kıyısındaki Ayakkabılar ve Parlamento Binası hepsi gezi programımızda. Arslanlı Köprü, Tuna Nehri Bentleri ve benzersiz yapıları ile Budapeşte’ye hayran kalacaksınız. Bu arada Budapeşte’nin gece kulüpleri ve ruin pubları hizmetinizde. iki gece Budapeşte konaklamamızın ardından Cuma akşamı Bükreş’e doğru yola çıkıyoruz.

10 Ağustos 2024, Cumartesi: Bükreş - Rusçuk (Konaklama)

 

Balkanlarda aslında halkımızca çok bilinmeyen ve değeri tam olarak anlaşılamamış bir kent Bükreş. Ateneum, Parlamento Binası, Çeşmeci Parkı (emin olun burası ayrı bir güzel ki Ağustosta çok güzel olacaktır), Stavropoleos Manastırı, Zafer Takı, cıvıl cıvıl olan eski kent meydanı, Lipscani caddesi ve civarı güzel vakit geçireceğiz. Öğleden sonra da Türkiye’ye bir adım daha yaklaşıyor Romanya – Bulgaristan sınırının hemen başında Rusçuk kentine geçiyoruz. Bu şirin bulgar kentinde şehir meydanında geziyoruz. Geceleme otelimizde.

11 Ağustos 2024, Pazar: Rusçuk - İstanbul

 

Evet her güzel şey gibi bu turun da bir sonu var. Sabah erkenden kahvaltımızın ardından yurda dönüş başlıyor. Kapı geçişlerinde bir yoğunluk olmaz ise 18.00’da İstanbul Alibeyköy Cep otogarına varıyor ve seyahatimizi sonlandırıyoruz.

Konuşmayı Başlat
Yardım Edebilir Miyiz?
Merhaba, Nasıl yardımcı olabiliriz?