Ramazan Bayramı Balkan Turu – Gençler Geziyor

Ramazan Bayramı Balkan Turu

Home > Ramazan Bayramı Balkan Turu

5 Ülke 11 Şehir

28 Şubat 2022 tarihine kadar erken kayıt indirimi dahil katılım bedeli
379 €

Kavala, Selanik, Manastır, Ohri, Üsküp, Budva, Kotor, Prizren, Priştine, Sofya, Filibe

Ödeme Takvimi

 

İlk Ödeme : 129 €uro (Kesin Kayıt Ücreti)
Kalan Ödeme : 250 €uro (Hareket Günü Araçta)

* Vize ücreti başvuru işlemi sırasında alınacaktır.

Ücrete Dahil Olanlar

 

Tur süresince Konaklamalar (5 gece)
Lüks Otobüslerle Ulaşım
Panoramik Şehir Turları
Otel Kahvaltıları
Şehir Vergileri ve Ayakbastı Ücretleri

Ücrete Dahil Olmayanlar

 

1 yıl geçerli pasaport
Vize Ücreti (160 €)
Yeme – İçme ve Kişisel Harcamalarınız
Müze vb. giriş ücretleri
Yurtdışı Çıkış Harcı (50 tl)
Seyahat Sağlık Sigortası (15 €) (Vize gereksinimi olmayanlar için)

İndirimler

 

Erken Kayıt İndirimi: 31 Ocak 2022 tarihine kadar kesin kaydınızı yaptırarak 379€ bedelle bu tura katılabilirsiniz.

Arkadaş İndirimi: Seyahate eşi, arkadaşı veya bir yakını ile gelenlere kişi başı 25 € indirim uygulanır.

* Seyahatinizden 90 gün öncesine kadar kesintisiz iade hakkınız bulunmaktadır.

Ek Turlar (Tercihe Bağlı)

 

Bu program için ek turlar planlanmamıştır. Ancak dileyen katılımcılarımız için akşam yemeği ve eğlence programları için rezervasyonlar yapılacaktır.

Konaklamalar

 

SELANİK – OHRİ – BUDVA – PRİŞTİNA – SOFYA

Konaklamaların tamamı şehir merkezindeki 3* otellerde iki kişilik odalarda kahvaltı dahil olarak gerçekleştirilecektir. Görseller geçmiş yıllarda kullandığımız otellerin oda, ortak alan veya banyo ve diğer alanlarının gerçek görselleridir.

Yaş Sınırı

 

Razaman Bayramı Balkan Turumuza aile ile katılım mümkündür. Ayrıca 18-35 yaş sınırı bu tur için geçerli değildir. Konaklama sıklığı ve seyahat (yolculuk) süresinin de az olması nedeni ile çocuklu katılım da mümkün olacaktır.

Turlarımız

Fidanlık Mahallesi Sağlık 1 Sokak 55/B Çankaya / Ankara
adresinde faaliyet gösteren
TÜRSAB Üyesi Raeda Tur Seyahat Acentesi
güvencesiyle gerçekleştirilmektedir.

Tur Programı

1. Gün (29 Nisan 2022 Cuma Hareket Günü)

 

Ankara (18.00) ve İstanbul’dan (23.59) katılımcılarımızın alınması ile seyahatimiz başlıyor. Sabaha karşı gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından Yunanistan’a giriş.

2.Gün: Kavala - Selanik (Konaklama)

 

Sabahın erken saatlerinde kurabiyeleri ile ünlü Kavala’yı ziyaret ediyoruz. Şehirdeki Osmanlı yapılarını düşününce “kurabiyeler de neymiş efendim“ diye seslenecek tarihçilerimiz kızmasınlar mirasımızı da aktarıyoruz sizlere. Baharda açan çiçekler ve tarihi yapıların arasından Kavala kalesine çıkıp şehri seyrediyoruz. Kavala durağımızın ardından öğle Selanik’e, Atamızın doğduğu şehre varıyoruz. Atatürk Evi Müzesi, Aya Dimitri Kilisesi, Aristoteles Meydanı, Kordon, Beyaz Kule gezilecek yerler arasında. Aya Sofya Kilisesi, Roma Forumu ve Bey Hamamını rotanıza ekleyebilirsiniz. Dileyenler keyifli bir akşam yemeği için Ladadika bölgesinde zaman geçirebilirler. Geceleme Otelimizde

3.Gün: Manastır - Ohri (Konaklama)

 

Otelimizdeki kahvaltının ardından ilk durağımız Selanik’e 197 km mesafedeki Manastır bir diğer adı ile Bitola. Cumhuriyet’imizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün askeri eğitimini aldığı Manastır Askeri İdadisi, trafige kapalı ve şehrin kalbinin attığı Şirok Sokak, Saat kulesi, Osmanlı döneminden kalma Bedesten ve İshak Çelebi camii ziyaret edeceğimiz yerler arasında. Manastır’da geçireceğimiz yaklaşık 3 saatin ardından K.Makedonya’nın bize göre en güzel ve etkileyici şehri Dünya Kültür Mirası Ohrid’e varıyoruz (Manastır’dan 69 km uzaklıkta). Otelimize yerleşiyoruz. Kısa bir moladan sonra Ohrid gölünün etrafında yürüyüş yapıyoruz. Aziz Klement Sokağı ve eski şehri geziyoruz. Geceleme otelimizde.

4.Gün: Ohri

 

Sabah otelimizde kahvaltımızın ardından şehir merkezinde tarihi bir yolculuğa çıkıyoruz. Antik Tiyatro, Kale surları, muhteşem manzarası ile Aziz Yuhanna Kilisesi’ni gezeceğiz (Google da arattığınızda göreceğiniz göl manzaralı o taş kaide üzerindeki 13.yy eseri ibadethane 🙂 elbette yazmadığımız ama Ohrid’e özgü birkaç butik yer de ziyaret edeceğimiz yerler arasında. Ardından otelimize dönüp çıkış işlemlerini yapacağız. Sonrasındaki durağımız Srno Drim nehrinin göle karıştığı noktadaki St Naum Kilisesi… İşte burası sizi sizden alacak götürecek demedi demeyin… Tavuz kuşlarının dolaştığı, kıyısının plaj olarak kullanıldığı ve sığ nedrinde kayık ile eşsiz bir gezinti yapacağınız Aziz Naum Kilisesinde geçireceğimiz saatler sizi çok huzurlu ve mutlu edecek. Sonrasında tekrar Ohrid merkeze döneceğiz ve akşamında Karadağ’a gece yolculuğumuz başlayacak.

5. Gün: Kotor - Budva (Konaklama)

 

Sabahın erken saatlerinde Adriyatiğin iki incisinden birisi Kotor’dayız. Kotor körfezi mutlaka görmeniz gereken yerler arasında, o devasa cruise gemilerinin yanaştığı yerde berrak suya girebiliyorsunuz desek inanırsınız umarım. İnanmaz iseniz yüzerken fotoğraflarımızı basına sızdırabiliriz. Şehir kale surlarının içerisinde adeta bir ortaçağ şehri. Kampana kulesi, eski şehir merkezi, Aziz Luka ve Kotor Katedrali, Pima sarayı ve her bir sokağı ayrı güzel bu şirin kale içi şehri öğleden sonraya kadar geziyoruz. Nefesi yetenler şehrin en tepesindeki kaleye çıkıp harika manzarayı keşfedebilirler. Kotor ziyaratimizden sonraki durağımız 23km uzaklıktaki turizm cenneti Budva. Budva’da otelimize yerleşiyoruz. Kısa dinlenmenin ardından Hisar, eski şehir ve kaleiçini gezip güzel bir akşam geçiriyoruz. Gecelememiz otelimizde.

6. Gün: Budva

 

Otelimizdeki kahvaltının ardından şehri dilediğiniz gibi deneyimleyebilirsiniz. Dileyenler Budava plajlarında ve tekne turlarında zaman geçirebilirler. Eski şehir alanı, marina, kiliseler… Budva da tüm gün size ait. Akşamında ise yola çıkıyoruz tekrar ve sonraki durağımız Türk şehri Prizren.

7. Gün: Prizren - Priştine (Konaklama)

 

Osmalı kültür mirasının en iyi korunduğu birkaç Balkan şehrinden biri olan Prizren ile güne başlıyoruz. Bu şehirde hiç yabancılık çekmeyeceksiniz çünkü neredeyse herkes türkçe konuşuyor. Güne börekle ve gülen yüzlerle başlayacaksınız. Lezzetli köfteleri hüpletirken bu şehrin hem duygularınıza hem de damak tadınıza hitap ettiğini göreceksiniz. Yakın zamanda TİKA’nın restore ettiği Sinan Paşa Camii, Taşköprü ve Şadırvan kentin bize sunduğu önemli eserlerden. Prizren’de sonra başkent Priştinaya hareket ederken şehrin kuzeyinde savaş sonunda sırtından hançerlenerek şehit edilen Sultan I. Murat’ın iç organlarının gömüldüğü yer olan türbeyi ziyaret edeceğiz. Sonrasında otelimize yerleşiyoruz kısa bir molanın ardından da 2008 yılında bağımsızlığını ilan eden Kosova’nın başkentinde gezimiz başlıyor. Rahibe Terasa Caddesi, Fehmi Agani caddesi, Newborn anıtı, önemli kiliseler ve camiler rotamızda. Gecelememiz de otelimizde.

8. Gün Üsküp - Sofya (Konaklama)

 

Priştine’deki otelimizde kahvaltıdan sonra 92km mesafedeki K.Makedonya’nın başkenti Üsküp’e varıyoruz. Sırf o köfteler için bile gidilir Üsküp’e. Çevabi diye okunur hüüüp diye yutulur. 10 yıldır bu yollardayız ama şopskadaki peynirin o basit salataya nasıl bu tadı verdiğini anlayamadık 🙂 Üsküp’te Türk mahallesi, Kale, Taş Köprü, Büyük İskender Heykeli gezilecek yerler arasında saat 14.00’de Üsküp’ten ayrılıyor ve Sofya’ya geçiyoruz.

10. Gün: Sofya - Filibe

 

Otelimizde kahvaltının ardından hem sofya2nın hem de ülkenin sembolü Aleksandır Nevski Katedrali, Aziz Nikolay Kilisesi, Vitoşa Caddesi, Banyabaşı Cami ve antik roma kalıntılarını gezip gördükten sonra vaktimiz kalırsa şehrin az dışında kalan Boyana kilisesini de ziyaret edebiliriz. Elbette her yerdo olduğu gibi nerede yenir nerede alışveriş yapılır tüm tüyoları veriyor olacağız. Sonraki durağımız Filibe (Plovdiv)… Bu şehir bizi çok şaşırttı dostlar. Cuma Camii, roma forumu, trafiğe kapalı harika caddeleri ve o caddeyi keyifle seyredeceğiniz kafeleriyle çok güzel bir son durak turumuzda. Akşam ise yola koyulup yurdumuza dönüyoruz…

11. Gün: Dönüş (8 Mayıs 2022)

 

Evet her güzel şey gibi bu turumuzun da bir sonu var. Gece yolculuğumuzun ardından kapı geçişlerinde bir gecikme olmaz ise 07.00’de İstanbul ve 13.00’da Ankara’dayız.

Diğer Programlarımız

16 Ülke 19 Şehir

1090 €

Paris, Amsterdam, Barselona, Budapeşte, Prag, Berlin, Roma, Venedik, Vatikan, Brugge,  Andorra la Vella, Belgrad, Cannes, Nice, Lübliyana, Zagreb, Üsküp, Selanik, Sofya

9 Ülke 10 Şehir

690 €

 Paris, Milano, Venedik, Budapeşte, Prag, Lugano, Belgrad, Selanik, Üsküp, Belgrad

Konuşmayı Başlat
Yardım Edebilir Miyiz?
Merhaba, Nasıl yardımcı olabiliriz?